Brigitos Begemotaitės ir jos draugų nuotykiai

Knygoje – net dešimt nuotaikingų istorijų apie tai, kaip Gitė pamiršo savo gimtadienį, kaip ji su Leonardu Liūtu laukė pavasario, o Kamilė Kiaunė pametė skrybėlaitę ir visur jos ieškojo – sode, darželyje, net bibliotekoje.

Knygoje vaizdingai siejami du pasauliai: tikrovės ir fantazijos, kasdienybės ir stebuklų. Jautriai ir su humoru kalbama apie vaiko akimis regimą pasaulį. Riba tarp išgalvotų personažų ir Sofijos pasaulio dažnai peržengiama, pavyzdžiui, tuomet, kai perbėgusi per pušyną, esantį priešais savo namelį, Gitė atsiduria mergaitės Sofijos kambaryje. Skaitydami šias istorijas bei žiūrėdami paveikslėlius, vaikai pajus, kad menas ir fantazija suteikia beribes galimybes ir kad visas situacijas galima vienaip ar kitaip išspręsti, ypač kai šalia – geriausi tavo draugai. Ir tada jaunajam skaitytojui taps akivaizdu, kad vaizduotė gali sukurti ištisus naujus pasaulius, o nuobodžiausia diena gali tapti nepakartojama. Knygą puošia talentingos menininkės GINTARĖS LAURIKĖNIENĖS originalios, šiltos, nuotaiką praskaidrinančios PIEŠTUKU IR AKVARELE pieštos iliustracijos.

Brigitos Begemotaitės ir jos draugų nuotykiai / Jūra Smiltė. – Vilnius : Homo liber, [2023]. – 164, [4] p.

Knygą galite rasti Vaikų literatūros skyriuje.