Danguolės Martinkienės darbų paroda „Margas pasaulis“

Nesuklysime zarasietę Danguolę Martinkienę pavadinę Stiklo karoliukų karaliene. Prieš porą metų Skaitytojų aptarnavimo skyriaus stiklo vitrinoje galėjome grožėtis jos biserio karoliukų darbais, dar anksčiau – nuostabaus grožio kvilingo technika atliktais atvirukais. Šį pavasarį ponia Danguolė mus stebina žaižaruojančiomis deimantinėmis mozaikomis.

Mes visi žinome, koks yra gyvenimas smarkiai skubančiame pasaulyje. Kartais taip norisi stabtelti ir nuo visko atsitraukti. Kaip pati darbų autorė sako, kad deimantinė mozaika – tai  atpalaiduojantis, raminantis, panašus į meditaciją hobis, kuriuo užsiimant pamirštami visi rūpesčiai.

Daugelis ponią Danguolę pažįsta kaip aktyvią  Zarasų Trečiojo amžiaus universiteto klausytoją, įvairių kūrybinių projektų dalyvę. Moteris turi daug pomėgių. Tai – kelionės, piešimas, siuvinėjimas, mezgimas, atvirukų gamyba. „Kūryba man teikia džiaugsmą, nekuriančios savęs neįsivaizduoju“, – atvirauja parodos autorė. Vienas naujesnių jos pomėgių – deimantinės mozaikos. Tai panašu į siuvinėjimą kryželiu ar karoliukais, bet vietoj audinio ir siūlo, naudojamas lipnus paviršius ir maži spalvoti deimančiukai. Šiam pomėgiui nereikia specialių gebėjimų ar įrankių , o užtenka tik kruopštumo ir susitelkimo. Ponia Danguolė pasakoja, kad didesnį paveikslą padaryti užtrunka iki dviejų mėnesių, mažesniems darbeliams pakanka ir poros valandų. Bet svarbiausias yra procesas, kai prie jo prisėdus, sunku būna atsitraukti.  

Parodoje iš smulkių, blizgių karoliukų sudėlioti paveikslai, atvirukai, užrašų knygelės, dėžutės, papuošalai, knygų skirtukai, padėkliukai. Tai didelio kruopštumo, kantrybės ir laiko reikalaujantis pomėgis, tačiau gautas rezultatas džiugina ir stebina spalvų kaita, vaizdo tikslumu. Tokie nuostabūs darbai galėtų tapti puikiu interjero akcentu arba vienetine rankų darbo dovana.

Kviečiame bibliotekos lankytojus apsilankyti Skaitytojų aptarnavimo skyriuje ir savo akimis pamatyti Danutės Martinkienės sukurtą  margą stiklo karoliukų pasaulį. Paroda veiks iki rugsėjo mėnesio.

Jurga Sagadinaitė

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Nuotra. Vitos Juškėnienės

Parašykite komentarą