Dovana „SONETAI”

Neseniai bibliotekoje lankėsi garsus perkusijos meistras Arkadijus Gotesmanas, kuris bibliotekai padovanojo  muzikinį albumą „SONETAI”, sukurtą su saksofono virtuozu Petru Vyšniausku.

1990 m. P. Vyšniauskas ir A. Gotesmanas debiutavo kaip duetas „PetrArka“ ir išleido pirmąjį džiazo albumą nepriklausomoje Lietuvoje – „Lithuania“. Šių muzikantų tandemas tapo svarbiu scenos reiškiniu, apkeliavusių ne vieną prestižinį Europos džiazo festivalį.

Trumpai apie P. Vyšniauską ir A. Gotesmaną:  JAV džiazo kritikų asociacijos prezidento H.Mandelio nuomone, prof. Petras Vyšniauskas tarp soprano saksofonininkų gali būti gretinamas su tokiomis žvaigždėmis, kaip Wayne Shorter, Steve Lacy, Ron E. Parker ir Sam Rivers. Atlikėjas yra grojęs su Steve Lacy, Ron E. Parker, Charlie Mariano, Bobo Stenson, prof. Karl Hans Berger, Vyacheslav Ganelin, Fred Frith, Kent Carter, Han Bennink, Tomasz Stanko, Niujorko, Prahos filharmonijos, Lietuvos nacionaliniu, LVSO simfoniniais orkestrais ir kt. Taip pat P. Vyšniauskas yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius.

Džiazo scenoje Arkadijus Gotesmanas debiutavo 9-ajame dešimtmetyje. Perkusijos meistro įkvėpimo šaltiniais dažnai tampa ir kitos meno šakos, tai liudija būgnininko išleistas solo albumas „J. Brodsky in Memoriam“, skirtas poetui Josifui Brodskui, projektas su poetu Rolandu Rastausku „Metimas“, filmas „Susitikimas“ (apie Lietuvos žydus), pagal Marco Chagallo eiles sukurtas spektaklis „Mano gyvenimas“ ir kt. Bendradarbiauja su garsiais pasaulio menininkais, teatrais, festivaliais. Nuo 2009 m. Gotesmanas organizuoja pirmąjį Pabaltijo šalyse klezmerių muzikos festivalį. Dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, komponuoja, įrašinėja, gyvai atlieka muziką teatrui ir kinui.

Prabėgus 32-iems metams po debiutinio albumo Petras ir Arkadijus pasiryžo papildyti diskografiją judviejų koncerto 2019 IMPRODIMENSIJOJE įrašu, pavadintu „SONETAI“, kurį dabar galite rasti mūsų bibliotekos Fonotekoje. Lyriškomis ir subtiliomis improvizacijomis alsuojantis pasirodymas šio albumo pavidalu suskambės kiekvieno mūsų namuose ir ne tik namuose, bet ir širdyse, nes šio dueto kūryba- laikui nepavaldi poezija.

https://www.youtube.com/watch?v=canxv-OIRoo

 

Parašykite komentarą