Darželinukai iš Visagino išbandė pojūčius

Rugsėjo pirmomis dienomis Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje įkurtas Penkių pojūčių kambarys, kuriam įrangą paskolino Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka. Lankytojai edukaciniuose užsiėmimuose gali lavinti pojūčius žiūrėdami įvairius filmukus, klausydamiesi muzikos garsų, piešdami, grodami.

Penkių pojūčių erdvėje „Mėnulio žemėlapis“ aktyviai lankosi Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos moksleiviai, šeimos su mažais vaikučiais. Šia erdve susidomėjo ir Visagino lopšelio-darželio „Gintarėlis“ kolektyvas. Rugsėjo 21 apsilankė „Žiogeliai“, rugsėjo 23 dieną – „Nykštukai“ grupių ugdytiniai su pedagogais. Žiūrėjo susikaupimo filmukus, gamtos tematika, skaičiavo, mokėsi spalvų ir formų. Klausėsi lietuvių liaudies pasakos „Saulė ir mėnulis“. Grojo Mėnulio būgnu žavėdamiesi nuostabiais jo garsais. Ant šviečiančių interaktyvių ekranų piešė smėliu, įvairiaspalviais spalvikliais tai ką įsivaizdavo gyvenant mėnulyje ar žvaigždėse.

Reflektuodami pasakojo ką išbandė ir patyrė pirmą sykį, kaip jautėsi, kas labiausiai patiko.

Kviečiame visus, norinčius išbandyti, pajusti, patirti kažką naujo apsilankyti penkių pojūčių „Mėnulio žemėlapio“ kambaryje.

Zina Černovienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Inesos Dumbravienės