Džiugi naujiena, kad Zarasų viešoji biblioteka toliau sėkmingai priima tarptautinius savanorius – 2018 m. bibliotekoje savanoriauja italas Francesco Farinella

Džiugi naujiena, kad Zarasų viešoji biblioteka toliau sėkmingai bendradarbiauja su jaunimo savanoriškos veiklos centru „Deineta“ ir nuo 2018 m. kovo 12 d. iki gruodžio 9 d.  bibliotekoje savanoriauja italas Francesco Farinella. Savanoris atvyko pagal Europos Sąjungos švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto programą 2014-2020 m. (Erasmus+). Tai tarptautinės savanorystės projektai jauniems žmonėms, kuriais siekiama ugdyti jų pilietiškumą, solidarumo jausmą, skatinti kitų kultūrų pažinimą, stiprinti tarpusavio supratimą ir toleranciją.

24 metų vaikinas gimė ir gyvena Pizoje (Pisa), esančioje Toskanoje, Italijoje. Lietuviams šis miestas turėtų būti žinomas dėl savo išskirtinio, istorinio svyrančio garsiojo Pizos bokšto, vienos iš labiausiai turistų lankomų vietų – regiono sostinės Florencijos. Turistai Toskanos regioną pamėgo dėl gražaus kraštovaizdžio, puikaus itališko maisto, geriausių vynų, iš kurių garsiausias – Chianti.

Frančesko tėvai yra kilę iš pietų Italijos, Sicilijos salos, bet ilgą laiką gyvena Pizoje. Kultūrų skirtumai Pietų ir Šiaurės Italijoje labai dideli, todėl Frančesko yra  vienodai paveiktas abiejų Italijos kultūrų.

Savanoris yra baigęs bakalauro studijas ir įgijęs gaminių dizainerio specialybę, tęsia magistro studijas jachtų dizaino srityje miesto universitete, esančiame netoli gimtojo miesto. Frančesko labai patinka konstruoti įvairius daiktus, nuo šaukšto iki mega-jachtos. Jis mano, kad geri gaminiai gali pagerinti gyvenimą ir norėtų paversti klientų vizijas ir svajones į konkrečius objektus.
Frančesko turi daugybę pomėgių. Vaikystėje jį žavėjo automobiliai, jų greitis ir garsas. Yra išbandęs įvairias sporto šakas: nuo krepšinio, teniso, plaukimo iki linijinio slidinėjimo, jogos. Šiuo metu labai domisi snieglenčių sportu. Ateityje trokšta išbandyti ir kitas sporto rūšis.

Vaikinui labai patinka tyrinėti gamtą, o labiausiai – keliauti, pažinti įvairias kultūras, žmones, žavėtis šio pasaulio grožybėmis. „Nebijau išeiti iš komforto zonos, priimti iššūkius, eiti į nežinią. Man įdomu, viskas kas yra nauja, kai tu jautiesi kaip vaikas, kuriam veriasi nuostabus pasaulis. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl esu čia.“ Nors viena vertus, Frančeskui patinka nuotykiai, tačiau save vertina kaip gana santūrų, ramų, užsispyrusį ir ambicingą.

Laisvalaikiu Frančesko taip pat praleidžia su gera knyga ar filmu. Yra fantastinės literatūros fanas, skaito mokslo fantastiką, mokslo atradimus, apie keliones. Tarp mėgstamiausių knygų  autorių – Kristoferis Paolinis (Christopher Paolini)  J. K. Rowling, Licia Troisi. Panašiai apibūdina ir filmų tematiką – fantastika, nuotykiai, komedijos, kelionių filmai ir serijos. Vienas iš jo mėgstamiausių filmų yra „Atgal į gamtą“ („Into the wild“), „Volterio Mičio slaptas gyvenimas“  („The Secret Life of Walter Mitty“), „Amelija („Amélie“), „Žvaigždžių karų“ saga, kiti.

Kalbant apie maistą, Frančesko jį labai mėgsta. „Ką ir kalbėti, esu italas. Kai yra galimybė iškart ragauju, ką nors naują, net jei jis atrodo keistai, tik niekad nepamenu pavadinimų“, – pasakojo vaikinas. Jo mėgstamiausi patiekalai, kaip ir būdinga italui – pica ir lazanija.

Piza (Pisa), Italija
e-mail:
effeffedesign@gmail.com

Italian number:
+393400086077

Parašykite komentarą