Prasmingai paminėtas 700 -asis Vilniaus gimtadienis

Sausio 30 dieną Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje svečiavosi Vilniaus teatro „Teatriukas“ aktoriai Dalia Mikoliūnaitė ir Žilvinas Ramanauskas, kurie dovanojo spektaklį „Žalia gyva“ Zarasų „Santarvės” pradinės mokyklos ketvirtų klasių moksleiviams.

Žalia gyva – senas vaikų žaidimas, kurį Vilniuje ir apylinkėse žaidė pokario vaikai – bet kuriuo momentu vaikas galėjo ištarti „žalia gyva” ir draugas turėjo parodyti prie savo kūno glaudžiamą žalią, gyvą lapą, gėlės žiedą ar pan. Žiemą tai buvo nelengva užduotis!

Profesionali kūrybinė grupė pasitelkusi nuotraukas, literatūrinę medžiagą kaip G. Mareckaitės knyga „Anapus ir anapus Vilniaus vartų“, gyvus prisiminimus kūrybiškai ir jautriai sudėliojo originalų scenarijų, kurio veikėjai – įvairių tautybių, įvairių laikotarpių mažieji Vilniaus gyventojai. O istorijos – pačios įvairiausios – ir labai linksmos, ir liūdnos, ir sukrečiančios.

Tai – tarsi gyva istorijos pamoka, skatinanti prisiminti, telktis ir didžiuotis savo miesto istorija, vystanti kritinį mąstymą, kūrybiškumą. O taip pat prasmingai paminėti 700 -ąjį Vilniaus gimtadienį!

Teatro „Teatriukas” projektą ŽALIAS GYVAS 700 iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Vaizdo filmas: https://www.youtube.com/watch?v=kt0AkNvNcFA&t=5s

Inesa Dumbravienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene

Nuotraukos autorės

Parašykite komentarą