Europos kultūros paveldo diena su Zarasų vaikų dienos centru „Draugai“

Pažymint Europos kultūros paveldo dieną, Ligoninės biblioteka su Zarasų vaikų dienos centru „Draugai“ pakvietė į svečius Ugnių Mešką, kuris moka išgyventi gamtoje bet kuriuo metų laiku. Prieš pradėdamas pasakojimą, Ugnius paminėjo „Šaulių“ ir „Skautų“ organizacijas. Šių organizacijų veikla yra tiesiogiai susijusi su išgyvenimu, susidūriant su ypatingomis aplinkybėmis.

Išgyvenimo subtilybių gamtoje U. Meškas pamokė ir popietės dalyvius. Ugnius pabrėžė, kad reikia turėti su savimi keletą būtinų daiktų: peilio, virvės arba batų raištelių, degtukų arba specialaus daikto, kad įskeltum ugnį be kurios būtų sunku išgyventi, taip pat metalinio indo vandeniui užvirinti. Visiems dalyviams išdalinęs virveles, rodė, kaip surišti ,,piemenėlio“, ,,kalinio“ (užsienyje vadinamas „kaubojaus“) mazgus. Pasirodo, kad mazgų rišimas nėra jau toks paprastas dalykas. Mazgo „Piemenėlis“ rišimo eigoje, Ugnius vikriai surišo tris lazdyno lazdas, kurios gali būti kaip trikojis valgiui gaminti, palapinė arba lapinė, kurią apklojus eglės šakomis galima miegoti. Dar vienas išlikimo požymis, kaip atspėti pasiklydus, kur šiaurė ir pietūs be kompaso esant gamtoje. Ir apie tai Ugnius puikiai, trumpai paaiškino. Gauta informacija pravers visiems dalyvavusiems vaikams. Sužinoję išgyvenimo pagrindus gamtoje, visi bėgo žaisti žaidimus „Pripūstas balionas“, „Gandras“. 

Pasiklausę, atlikę užduotis, vaikai buvo pakviesti dalyvauti popietėje „Skautų kalnas ir  akmuo Zarasuose“. Bibliotekininkė trumpai papasakojo apie skautus Zarasuose, jų veiklą. Vaikai, vartydami knygas, išsamiau susipažino su skautų akmeniu. Buvo apdovanoti simbolinėmis dovanėlėmis.

Nijolė Pilac

Zarasų ligoninės vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos autorės ir Juditos Padvaiskienės

Parašykite komentarą