Gaudėm vasarą

Vasara smagiai įsibėgėjo, atostogos prasidėjo, tad įsisukam į kitokį vasaros knygų skaitymo verpetą. Kaip visoje Lietuvoje, taip ir Smalvų bibliotekoje skatinama dalyvauti skaitymo iššūkyje„Vasara su knyga“ ir „Vasarą skaitome kitaip“. Skaitymo iššūkyje vasaros pradžioje užsiregistravo apie 10 skaitytojų. Tai visai džiuginantis skaičius mūsų nedidelėje bibliotekėlėje. Laukiame ir toliau norinčiųjų dalyvauti. Edukacinėse veiklose „Vasarą skaitome kitaip“ užsiregistravo taip pat gausus būrys mažųjų skaitytojų.

Pradėjome. Per antrąjį susitikimą buvo susirinkę mažieji ir jų tėveliai, kurie tapo sekliais: tyrinėjo gamtą ir bibliotekoje esančias knygas. Buvo paskirta užduotis – rasti nurodytus daiktus gamtoje ir knygose, juos užfiksuoti. O tyrinėjome atidžiai, pasidalindami savo atradimais irįspūdžiais. Po intensyvaus seklių darbo visi pasivaišinome skanėstais ir sutarėme susitikti kitą kartą!

Lavinome vaizduotę. Šių metų paskutinį birželio šeštadienį vėl buvome susirinkę smagiai veiklai bibliotekoje. Nors šį kartą mūsų buvo nedaug, tačiau smagiai pasišnekėjom ir atsakinėjom ir keistokus klausimus: ar visos žuvys plaukioja? Ar gali žmogus skraidyti? Kokių knygų neįmanoma perskaityti?.. Buvo ir tokių klausimų: ar tu labiau norėtum…. plaukti kaip undinė ar skristi kaip paukštis? Gyventi negyvenamoje saloje ar urve?.. Klausimai vertė susimąstyti ne tik mažuosius, bet ir jų tėvelius, kartais ir pagalbos jau prireikdavo. Tačiau laikas neprailgo, šauniai pasibuvom ir vėl planuojam susitikti kitą kartą.

Gaudom vasarą. Labai smagiai prasidėjo dar viena vasaros skaitymo programos veikla – GAUDOM VASARĄ. Šį kartą dalyviai turėjo gamtoje ieškoti įvairių dydžių ir atspalvių medžių lapų, gėlių, klausytis gamtos garsų, pastebėti, kas gamtoje minkštas, sausas, lipnus, aštrus ir t.t. Tai buvo nelengvos užduotys. Sunkiausia, bet pati įdomiausia buvo gėlių užduotis. Gėlių pievose buvo nemažai, bet dėl jų pavadinimų teko pasukti galvą ne tik mažiems, bet ir vyresniems. Baigę atlikti užduotis, pasikalbėjome apie tai, kur dar galime rasti įvairių gamtos grožybių. Visų atsakymas buvo vienas – KNYGOSE! Kai kurie iš dalyvių pasidalino skaitytų apie gamtą knygų įspūdžiais. Manau, sudomino ir kitus!

Dar vasara nesibaigia! Susitiksime kitą kartą!

Jolanta Purvinskienė, Smalvų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Parašykite komentarą