Gegužės mėnesio veiklos bibliotekoje

Šį mėnesį kviečiame skaityti, burtis, domėtis, švęsti, žaisti ir džiaugtis svaiginančiai šiltu pavasariu! Bibliotekoje švęsime Europos dieną ir Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 20-metį. Į susitikimą su jaunimu atvyks atlikėjas Vidas Bareikis. Tradiciškai, gegužės pabaigoje, biblioteka savo ištikimiausius gerbėjus ir skaitytojus pakvies į „Poezijos pavasario“ šventę. Minėsime Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Motinos dieną. Prisiminsime gegužės mėnesį gimusių ir jubiliejus švenčiančių kūrėjų palikimą – rašytojų Onore de Balzako, Viljamo Šekspyro veiklą. Kviečiame aktyviai dalyvauti.

RENGINIŲ SALĖJE:

Gegužės 14 d. 11 val. dainų atlikėjo, teatralo Vido Bareikio knygos „VB knyga“ pristatymas ir kūrybinės dirbtuvės jaunimui.

Gegužės 24 d. 13 val. Antazavės dvare ir 16 val. Zarasų viešojoje bibliotekoje literatūros renginys „Poezijos pavasaris“.

ABONEMENTE:

Gegužės 1–23 d. literatūros paroda „Tu save kaip saulę dalini“, skirta Motinos dienai.

Gegužės 7 – birželio 12 d. literatūros paroda „Gimtajai kalbai, lietuviškam žodžiui“, skirta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai.

Gegužės 16 – birželio 28 d. literatūros paroda „Realizmo krypties pradininkas “, prancūzų rašytojo  Onore de Balzako 225-osioms gimimo metinėms.

Gegužės mėn. stiklo vitrinoje paroda „Zarasiečių vyrų turtai“.

GALERIJOJE:

Gegužės 7 d. 17 val. Menininko Romualdo Pučeko keramikos ir tapybos parodos atidarymas.

BIBLIOTEKOS KIEMELYJE:

Gegužės 8 d. 10 val. Europos dienos ir Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 20-mečio minėjimas. Detali programa: https://zarasubiblioteka.lt/kvieciame-pamineti-europos-diena-ir-lietuvos-narystes-europos-sajungoje-20-meti/

MOKSLO LITERATŪROS SKYRIUJE:

Gegužės 3 – liepos 17 d. literatūros paroda „Istorikas, šviesiai žvelgiantis į ateities paslaptis“ , Lietuvos istoriko, akademiko Juozo Jurginio 115-gimimo metinėms.

MEDIATEKOJE:

Gegužės 9 – birželio 5 d. dokumentų paroda „Gegužio žiedų pataluos“.

KAVOS KLUBE:

Gegužės 28 d. 17:30 val. klubo „Knygų sala“ susitikimas.

BIBLIOTEKOS PADALINIUOSE:

Gegužės 1 d. 10 val. Avilių bibliotekoje tradicinė pasidalinimo augalais mugė „Bendrystė mūsų jėga“, skirta Europos dienai.

Gegužės 2 d. 14 val. Dusetų K. Būgos bibliotekoje keramikos darbelių paroda „Fantazija lėkštėje“.

Gegužės 2–31 d. Dusetų K. Būgos bibliotekoje keramikos paroda „Dusetų meno mokyklos vaikų darbai“.

Gegužės 3–24 d. Dusetų K. Būgos bibliotekoje literatūros paroda „Kas dainon nesudėta“, skirta rašytojo Juozo Baltušio 115-osioms gimimo metinėms.

Gegužės 9 d. 14 val. Antazavės bibliotekoje viktorina „Europos diena“.

Gegužės 23 d. 11 val. Dusetų K. Būgos bibliotekoje literatūros popietė „Kurti vaikams – tai lyg valgyti skanius  saldainius“, susitikimas su Rasa Jonikaite.

Gegužės 24 d. 13 val. Dusetų K. Būgos bibliotekoje literatūros popietė „Norėjau laimėti gyvenimą“, susitikimas su lietuvių literatūros ir tautosakos instituto darbuotoja, kraštiete Ramune Bleizgiene ir poetu Gintaru Bleizgiu.

Gegužės 23 d. 14 val. Šniukštų bibliotekoje literatūrinė popietė „Vaikų juoko pilnas kiemas 2024“, skirta Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti.

Gegužės 25 d. 16 val. literatūros popietė „Svarbu garbingas, o ne ilgas amžius…“,skirta anglų dramaturgo ir poeto Viljamo Šekspyro 450-osioms gimimo metinėms.

Prancūzų rašytojo Onore de Balzako 225-osioms gimimo metinėms paminėti:

Gegužės 2–30 d. Anatzavės bibliotekoje literatūros paroda „Prancūzas apie prancūzų gyvenimą“.

Gegužės 18 d. 12 val. Štadvilių bibliotekoje literatūros popietė „Susipažinkime su prancūzų rašytojo Onore de Balzako kūryba“.

Gegužės 21 d. – birželio 29 d. Avilių bibliotekoje literatūros paroda „Prancūzų rašytojų knygos bibliotekoje“.

Gegužės 25 d. Antalieptės Fausto Kiršos bibliotekoje literatūros popietė „Tėvas Gorijo“.

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai:

Gegužės 2 d. 14 val. Antazavės bibliotekoje literatūros valandėlė „Knygos kelias“.

Gegužės 4 d. 12 val. Avilių bibliotekoje poezijos popietė „Lietuviškos poezijos takais“.

Gegužės 4–10 d. Degučių bibliotekoje dokumentų paroda „Atgavome – turime“.

Gegužės 7 d. 16 val. Suvieko bibliotekoje kryžiažodžių popietė „Paspėliokim  ir atspėkim“.

Motinos dienai:

Gegužės 2 d. 18 val. Šniukštų bendruomenės salėje šventinis koncertas „Sveikinimai Motinoms“.

Gegužės 4 d. 12 val. Imbrado bibliotekoje edukacinė valanda „Pavasario žiedai mamai“.

Gegužės 5 d. 11 val. Smalvų bibliotekoje šventinis koncertas „Tau mano mamytė“.

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija