Gyčio spalvų ir formų pasaulis

Raktas į kūrybingumą – tai noras kažką bandyti, rizikuoti ir pažiūrėti, kas bus, sakė amerikiečių dvasinė mokytoja, knygų šia tema autorė Shakti Gawain. Ši citata apibūdina Gyčio ieškojimus, bandymus ir norą pamatyti kas bus išbandant vis naują piešimo techniką.

Zarasietis Gytis Pumputis – Zarasų meno mokyklos Dailės skyriaus šeštos klasės mokinys, besimokantis Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos pirmojoje klasėje. Dailė jaunuolio gyvenime užima reikšmingą vietą. Gyčiui tai ir laisvalaikis, ir nuolatinis tobulėjimas. Jis meno mokyklos duris pravėrė besimokydamas trečiojoje pradinės mokyklos klasėje, jau atsinešdamas didelį pluoštą piešinių. Mokytoja Petronė Sekonienė surengė pirmąją autorinę spalvingų piešinių su lenktyniniais automobiliais parodą. Berniukas buvo labai gabus, darbštus, kuriantis su dideliu užsidegimu, degantis noru išbandyti vis naujas dailės priemones, dažus. Beveik kiekvienais metais meno mokykloje buvo rengiamos jo parodos, kurios sulaukdavo bendraamžių ir suaugusiųjų susidomėjimo. Viena paroda buvo surengta ir Zarasų miesto šventėje, kur jaunojo dailininko talentu žavėjosi ne tik zarasiečiai, bet ir miesto svečiai, susidomėjusieji pirko kūrinius.

Jaunojo dailininko nemažai darbų, nupieštų meno mokykloje, buvo išsiųsta į nacionalinius ir tarptautinius konkursus. Ten pelnė pripažinimą ir buvo apdovanoti ne tik diplomais, bet vertingomis dovanomis. Dalyvaudamas 2017 tarptautiniame piešinių konkurse „Išgirsti slapčiausią gamtos kalbą“, laimėjo laureato diplomą, nupiešęs besiganantį pievoje arklį. Tais pačiais metais respublikiniame piešinių konkurse „Spalvotas drugelio gyvenimas“ apdovanotas diplomu už piešinio techniką. Dalyvaudamas 2018 m. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro kartu su Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmais ir Dailės mokytojų asociacija organizuotame mokinių dailės kūrinių konkurse „Lietuva mūsų ženkluose“, tapo laureatu, o gautus apdovanojimus vos galėjo panešti.

Gyčiui padeda tobulėti ir atskleisti savyje slypinčias galimybes Zarasų meno mokyklos Dailės skyriaus mokytojai Petronė Sekonienė, Eugenijus Raugas, Ramunė Sladkevičiūtė Dainienė. Laisvalaikiu namuose jaunasis dailininkas daug laiko skiria meniniams eksperimentams, nes karantino metu negali nei  su draugais susitikti, nei apsilankyti sporto klube, kur lankėsi iki karantino.

 Su Gyčio grafikos kūriniais, piešiniais lietais akvarele, pieštais akrilu, pieštuku, anglimi, aliejiniais dažais susipažinsite apsilankę Zarasų viešosios bibliotekos interneto puslapyje ir facebook paskyroje. Fizinę parodą „Spalvų ir formų įvairovė“ kviečiame aplankyti po karantino.

Parengė Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Nuotraukos autorės

Parašykite komentarą