II c klasės mokiniai „Lietuvių kalbos dienose“

Lietuvių poetė Janina Degutytė rašė: „…kalba gimtoji lūposna įdėta“. Kiekvienam lietuviui mylinčiam savo Tėvynę ir kalbą labai svarbu, kad gimtoji kalba išliktų gyva, graži, skambi.

Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo ir mokslo komiteto ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos sumanymu nuo 2016 m. kiekvienais metais vasario 16 – kovo 11 dienomis Lietuvoje ir užsienyje rengiamos Lietuvių kalbos dienos. Šių dienų tikslas – didinti lietuvių kalbos žinomumą, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje.

Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka kasmet dalyvauja Lietuvių kalbos dienose. Vaikų literatūros skyriaus rengiamose viktorinose- žaidimuose, valandėlėse dalyvauja Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos priešmokyklinių grupių ugdytiniai ir I-IV klasių moksleiviai. Vasario 24 d. II c klasės mokiniai, mokytojos Laimos Zibolienės ugdytiniai dalyvavo viktorinoje-žaidime „Surask, pakeisk, pagauk“. Susiskirstę į dvi komandas „Vilkų“ ir „Lietuvos“ varžėsi atlikdami užduotis. Pirmojoje užduotyje reikėjo pateiktus žodžius suskirstyti dvi grupes – skolinių ir lietuviškų žodžių. „Vilkų“ komandos nariams – Andrėjai, Godai, Austėjai, Karinai, Karolinai, Mantvydui, Danieliui, Lukui, Sergejui ir Domantui geriau sekėsi, jie padarė mažiau klaidų. Atlikdami antrąją užduotį dalyviai susipažino su artimiausių kaimynų, taip pat iš baltų kalbų grupės kilusia latvių kalba. Skaitė, skirstė ir stebėjosi kalbų panašumais ir skirtumais. Suskirstę žodžius ir pamiklinę liežuvėlius juos skaitydami pasiruošė žaidimui-viktorinai „Lietuviški-latviški žodžiai“ su KINECT įranga. Gaudant ir skirstant žodžius daugiau taškų surinko „Lietuvos“ komandos nariai – Snežana, Joringis, Modestas, Jokūbas, Einaras, Gabija, Smiltė, Emilija, Mila ir Dominyka. Dalyviai džiaugėsi naujomis patirtimis ir rezultatais.

Biblioteka dėkoja Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos II c klasės kolektyvui už lietuvių kalbos puoselėjimą ir norą ją išsaugoti.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukų autorė Inesa Dumbravienė

Parašykite komentarą