Interaktyvi paroda „Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis“ Zarasų viešojoje bibliotekoje

Pepė Ilgakojinė, troliai Mumiai, nykštukas Nilsas – šie herojai kaipmat nukelia į magiškus vaikystės prisiminimus. Ne viena karta užaugo apsupta mylimų personažų, atkeliavusių iš Šiaurės šalių autorių knygų. Bet ar patys jauniausi skaitytojai dar pažįsta klasika tapusius personažus? Kokia yra šiuolaikinė Šiaurės šalių literatūra vaikams? Kaip žaidimas ir kūrybinės užduotys padeda atrasti skaitymo džiaugsmą?

„Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis“ – tai nuotykių pilna pažinimo kelionė simboliniu laivu, kurį potvynis atnešė į biblioteką. Apsilankę parodoje, vaikai keliaus kartu su žymiausiais Šiaurės šalių literatūros personažais, ras begalę įtraukiančių žaidimų ir užduočių: galės žvejoti butelius ir juose rasti įdomių faktų apie vikingus arba patys parašyti žinutę-linkėjimą kitiems mažiesiems žvejams. Piešimo siena kvies trumpam įsijausti į iliustratorių vaidmenį ir sukurti savo knygos iliustraciją. Mėgstantiems kurti eiles patiks poezijos siena, kurioje vaikai galės parašyti trūkstamas posmų eilutes. Pepės erdvė supažindins parodos lankytojus su žymiomis ir veikliomis Šiaurės šalių moterimis. Prie kiekvienos erdvės bus paruošti žaismingi antspaudai, kad vaikai savo parodos lankymo knygelėse galėtų pasižymėti, kurias vietas jau aplankė.

„Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis“ yra išskirtinis renginys vaikų literatūros pasaulyje. Pirmą kartą paroda „Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis“ vyko 2018 m. Islandijoje, minint Šiaurės šalių namų 50-metį. 2021 m. Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje ir Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos iniciatyva bei kūrybiško islandų ir lietuvių menininkų, skaitymo skatintojų, architektų, dailės mokyklos moksleivių, bibliotekos specialistų bendradarbiavimo dėka įgijusi naują savitą veidą paroda pirmą pristatoma ir Lietuvoje, Panevėžio regiono bibliotekose. Parodos kuratorė ir sumanytoja – islandų menininkė, rašytoja Kristin Ragna Gunarsdottir.

Parodos lankymas. „Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis“ sudaryta iš atskirų mobilių edukacinių parodos elementų (parodos „stotelių“), kuriuos parodos lankytojai turi aplankyti ir atlikti atskiras edukacines užduotis. Parodą lankyti gali tiek pavieniai lankytojai, tiek registruotos grupės (klasės) kreiptis į vidmina.alubeckaite@zarasubiblioteka.lt, arba zina.cernoviene@zarasubiblioteka.lt, tel. 8 385 43581

Paroda veiks kovo – gegužės mėnesiais.

Projekto rėmėjai:

The Nordics, Šiaurės ministrų taryba, Reykjavik UNESCO city of literature, Panevėžio miesto savivaldybė.

Parengė Inesa Dumbravienė

Zarasų r. sav. viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene

Nuotr. autorės

Parašykite komentarą