Motinos dienai paminėti

Tai viena gražiausių pavasario švenčių, turinčių gilias tradicijas ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Diena, kai gražiausi gėlių žiedai dovanojami pačiam artimiausiam žmogui – mamai. Lietuvoje Motinos diena švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį. Tai simbolizuoja žmonių pagarbą kilniai moters – motinos prigimčiai.

Skaitytojų aptarnavimo skyriuje Motinos dienai paminėti parengta paroda „Motinos meilė sauganti mus“. J. Kudirkos knygutė „Motinos diena“ supažindina su šios šventės kilme, jos šventimą Lietuvoje. Parodoje susipažinsite  su  Jono Mačiukevičiaus knygomis: „Laiškai mylimoms moterims“,  „Laiškai mirusiai Motinai“  rašoma apie tai, kaip gyvename, mąstome, mylime, klystame ir tik, praradę Motiną, rašome Jai Anapilin  poetiškus laiškus, į kuriuos niekad nebus atsakymo. Parodoje rasite ir populiarią Latvijos rašytojos N.Ikstenos knygą „Motinos pienas“ bei  V. Rykštaitės knygą „Pirmąkart mama“. E. Vankevičė knygoje „Apie ką kalba mamos“ šmaikščiai ir su lengva ironija apžvelgia mamoms rūpimus klausimus. Optimizmo ir geros juoko dozės išsiilgusioms mamoms turėtų patikti S.K. Quinn knyga „Blogos mamos dienoraštis“. Daug puikių lietuvių poetų eilėraščių knygoje „Ant tavo rankų supasi gerumas“, poezijos ir prozos kūrinių rinktinėje „Esi tik viena“, Justino Marcinkevičiaus knygoje „Lopšinė Gimtinei ir Motinai“. Šias ir daug kitų knygų rasite Skaitytojų aptarnavimo skyriuje.

Tebūnie Motinos diena gražiausia ir prasmingiausia šeimos, kur prasideda mūsų prasmingumo šaknys, šventė. Tebūnie tai dėkingumo, pašaukimo ir ruošimosi motinystei diena, pagarbos ir meilės ugdymo diena.

Šia gražia proga, kviečiame dalyvauti interaktyvioje viktorinoje. Lietuvių kalboje, kaip jokioje kitoje, gausu meilių žodžių motinai pavadinti:  mama, mamulė, mamulytė, mamytė, mamaitė, mamužė, motinėlė, motulė, motutė. O kokie įvairūs knygų pavadinimai, kuriuose minima mama! Visas šias knygas rasite mūsų bibliotekoje.

Viktorinos nuoroda: https://learningapps.org/watch?v=podobpcf322

Parengė Aldona Kazlauskienė, Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Saulė Pelekienė, Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja