Iš slaptų sodininko užrašų

Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko poezijos ir muzikos vakaras „Akla valtis“.  Gyčio Norvilo eilės „kalbėjosi“ su perkusininko Arkadijaus Gotesmano atliekama muzika. Vakaro metu, poetas Gytis Norvilas skaitė eiles iš naujausios penktosios poezijos knygos „Akla valtis“. Tai savotiška išvarymo iš rojaus sodo, Nojaus mito interpretacija, aidas, tvano refleksija. Knygą netgi būtų galima pavadinti poema. Poeto kūrybiniai raiškai būdingi piešiniai, kuriuos autorius traktuoja kaip eilėraščius – paišus. Tam tikra prasme tai knyga performansas.

Kitas vakaro svečias – Arkadijus Gotesmanas – vienas išradingiausių ir produktyviausių Lietuvos džiazo kūrėjų, universalus perkusininkas, kompozitorius, performeris, avangardinio džiazo, šiuolaikinės muzikos atlikėjas, scenarijų autorius. Menininkas groja ne tik džiazą, bet ir naujausią akademinę muziką, rašo scenarijus muzikiniams performansams ir instaliacijoms, rengia projektus su šokėjais.

G. Norvilas kalbėjo, kad taip ir plukdo tą valtį per Lietuvą, improvizuodami, keldami vėjus. Perkusininkas A. Gotesmanas paantrino, kad pasaulyje populiarėja poezijos ir muzikos sintezė. „Tik labai norėtųsi, kad tekstai, temos, idėjos būtų labai profesionalios,“ – dalinosi mintimis atlikėjas.

Parengė Saulė Pelekienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Nuotraukos Inesos Dumbravienės

Parašykite komentarą