Išmok ir naudok. Skaitmeninė savaitė 2021

Visoje Europoje vykstančios jau 12-osios „Skaitmeninės savaitės 2021“ renginiuose, vykusiuose kovo 22-28 dienomis, dalyvavo ir Zarasų viešoji biblioteka.

Moksleiviams organizavo nuotolinę viktoriną-žaidimą „Išmok ir naudok“. Virtualioje viktorinoje dalyvavo Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos IV D klasės mokiniai, mokytojos Galinos Razmanavičienės ugdytiniai.  Moksleiviai susiskirstę į komandas atsakinėjo į klausimus apie Skaitmeninę savaitę, jos organizavimą, duomenų saugumą ir grėsmes, skaitmenines paslaugas. Skirstė viešinimui tinkančias ir netinkančias nuotraukas, galimas pasekmes. Atliko praktinę namų užduotį ugdančią skaitmeninius įgūdžius ir kūrybiškumą. Nufotografavo skaitmeniniu įrenginiu – telefonu ar planšete, knygą iš namų bibliotekos ar pasiskolintą iš bibliotekos ir šiuo metu skaitomą. Nuotraukas redagavo, kai kurie sukūrė jų koliažus.

Iš moksleivių fotografijų rengiama virtuali paroda „Nufotografavau. Skaičiau. Skaitau“.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos autorės