Istoriniai parkai ir jų gyventojai

Bibliotekos galerijoje vyksta VŠĮ „Inovatorių slėnio“ organizuojama lietuvių ir latvių fotomenininkų fotografijų paroda „Istoriniai parkai ir jų gyventojai“, apjungianti istorinį paveldą bei biologinę įvairovę.

Parodos tikslas – perteikti Lietuvos bei Latvijos istorinių parkų įvairiapusiškumą. Istorinis parkas – gamtos teritorija, supanti saugomą kultūros paveldo objektą. Šiose saugomose teritorijose yra ribojama žmonių veikla, tad aplink jas esantys parkai tampa puikiomis vietomis gyvuoti biologinei įvairovei. Tad tokie parkai pasižymi ne tik didele kultūrine, bet ir gamtine verte.

Viena dalis parodos nuotraukų atkreipia dėmesį į istoriniuose parkuose aptinkamą unikalų gamtos ir architektūros santykį. Kita dalis įamžina augalų bei gyvūnų rūšis, aptinkamas parkuose Šiaurės Rytų Lietuvos ir Latvijos Latgalos regionuose. Pamatysite tiek retų, į Lietuvos Raudonąją knygą įrašytų, tiek dažniau sutinkamų rūšių. Dvidešimties fotografijų autoriai – iš minėtų vietovių kilę arba jose gyvenantys ir kuriantys fotografai.

Kviečiame susipažinti bei pasigrožėti istorinių parkų gamta, o vėliau parkuose apsilankyti bei jų unikalumą patirti gyvai. Paroda veiks iki balandžio 9 d.

Zarasų viešosios bibliotekos informacija. Parengta pagal VŠĮ „Inovatorių slėnio“ informaciją