Įvyko literatūros vakaras su rašytoja Aldona Ruseckaite  

Kovo 22 dieną Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta rašytojos Aldonos Ruseckaitės knyga „EMMI: Vinco Mykolaičio- Putino gyvenimo moterys“. Literatūros vakare dalyvavo knygos autorė A. Ruseckaitė ir visuomenininkas, poetas, kunigas Justas Jasėnas, 2008–2011metais kunigavęs Zarasų švč. Marijos Mergelės Ėmimo į dangų parapijoje. Renginį vedė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė, literatė Gitana Kavaliauskaitė

Tai penktasis rašytojos Aldonos Ruseckaitės biografinis romanas apie garsias Lietuvos literatūros asmenybes. Paklausta, kodėl  nusprendė  rašyti  apie rašytoją ir poetą Vincą Mykolaitį-Putiną, viešnia atsakė, kad dar neparašiusi pirmųjų keturių biografinių romanų apie Maironį, Žemaitę, Vytautą Mačernį ir Salomėją Nėrį, žinojo, kad rašys apie V. Mykolaitį-Putiną. Mat visuose jos ankstesniuose romanuose rašytojas buvo minimas kaip svarbus veikėjas, jo vardas vis sukosi tekstuose.

Romano EMMI pavadinime užkoduotos Vinco Mykolaičio-Putino gyvenimo moterų vardų pirmosios raidės: Emilija (žmona), Magdalena (motina), Magdalena (sesuo), Irena (mūza).

V. Mykolaičio-Putino asmenybė ir prieštaringa biografija nepaliauja dominti ir kelti nuostabos. Romane autorė apžvelgia rašytojo gyvenimą nuo kūdikystės iki paskutinio atodūsio per santykį su keturiomis jam svarbiausiomis moterimis. Knygoje yra nemažai niekur neskelbtų faktų, apipintų literatūrine išmone, kurie skaitytojus priartina prie sudėtingos V. Mykolaičio- Putino asmenybės.

Viešnia atviravo, kad knygos rašymas užtruko trejus metus, nes teko peržiūrėti labai daug archyvinės medžiagos, ieškant dar nepublikuotų faktų.

Sužavėjo kunigo Justo Jasėno lūpomis prabilęs jaunasis kunigų seminarijos antro kurso klierikas V. Mykolaitis –Putinas. Viso renginio metu J. Jasėno skaitomi V. Mykolaičio –Putino eilėraščiai bei knygos fragmentai įtaigiai papildė rašytojos A. Ruseckaitės pasakojimą.

Renginio pabaigoje visi norintys turėjo galimybę įsigyti šią knygą ir gauti rašytojos autografą. Literatūrinį žodį lydėjo  Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokinių (vadovas Gražvydas Gasparavičius) atliekami  muzikiniai intarpai.

Norinčius perskaityti A. Ruseckaitės knygą  „EMMI: Vinco Mykolaičio- Putino gyvenimo moterys“ kviečiame kreiptis į Skaitytojų aptarnavimo skyrių.

Parengė   Saulė Pelekienė, Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Nuotraukos Gitanos Kavaliauskaitės, Donato Merkio

Parašykite komentarą