Įvyko „Prozos ruduo“, glostantis širdį

Spalio 19 dieną Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje gausus būrys klausytojų susirinko į tradicinį „Prozos rudenį“ susitikti su žinomu Lietuvos aktoriumi, rašytoju, TV laidų vedėju, dainų kūrėju ir atlikėju Juozu Gaižausku ir teatro ir kino aktore, dainų kūrėja Emilija Latėnaite. Pristatyta antroji Juozo Gaižausko knyga „Tigras, glostantis pėdas“.

Svečias įtaigiai papasakojo knygos „Tigras, glostantis pėdas“ gimimo istoriją, priežastis, įkvėpusias ją parašyti. Pirmasis autoriaus romanas „Dievas su šlepetėmis“, taip pat antrasis „Tigras, glostantis pėdas“ – piligriminiai romanai, pasakojantys apie paties autoriaus kelią, tik tos kelionės į save patį, ir renkami antspaudai ne į pasą, o į širdį.

Buvo taip įdomu klausytis autoriaus pasakojamų istorijų. Kodėl mes dabar taip nebeturime laiko? Kaip atsirado Camino primitivo ir kiti piligriminiai keliai, vedantys į šventąjį miestą Santjago de Compostela? Kodėl kriauklė yra Santjago kelio simbolis?

Kaip sakė aktorė Emilija Latėnaitė, šią knygą skaityti techniškai sunku, nes per ašaras nesimato”. Knygos autorius „Tigrą, glostantį pėdas“ pristatė kaip linksmo ir kartu graudaus turinio, ir kaip detektyvą apie meilę, ir kaip pokalbius su Dievu. Knygą sudaro trys dalys, kurių skyriai žymimi unikaliais antspaudais. Pirmoje knygos dalyje herojus keliauja sudėtingą Camino primitivo kelią Astūrijos kalnų grandinėse, antroje dalyje kelionė tęsiasi Afrikos Etiopijos dykynėmis, Lalibelos šventykloje, o trečioje dalyje herojus jau Islandijos ledynuose.

Autorius trumpai pristatė trečiąją knygą  „Žaižaruojančios dangaus skeveldros“, skirtą Vytautui Mačerniui, kurioje J. Gaižauskas kalbasi su žuvusiu poetu. Ketvirtoji „Pasibaidęs Dievo žirgas“, parašyta prasidėjus Ukrainos karui. Tai visai kitokia knyga, pasakojanti apie žmones, kurie greit iškeliaus į amžinąjį laiką, kuriame nebeskaičiuojamos minutės ir nevardijamos vietovės. Ir jie gali būti bet kur ir bet kada.

Pilnutėlei gerbėjų salei Juozas ir Emilija dovanojo puikų akustinį autorinių dainų koncertą „Dainos, kurias gieda paukščiai“, palinkėdami visiems „Buen Camino!“

Susirinkusieji įsigijo rašytojo knygų su unikaliais antspaudais ir autografu. Visus rašytojo Juozo Gaižausko knygų gerbėjus kviečiame skaityti jo knygas Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir padaliniuose.

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija

Rasos Juršienės nuotraukos