Jan Fabre, Luk Van den Dries Nuo veiksmo link vaidybos

Šiuolaikiniu da Vinciu vadinamo belgų menininko, režisieriaus, vizualiųjų menų kūrėjo Jano Fabre’o ir dramaturgo, teatro tyrėjo Luko Van den Drieso knyga skirta visapusiškiems atlikėjams – ir šokio, ir teatro specialistams, o taip pat visiems scenos menų kūrėjams. Tai detaliais pavyzdžiais iliustruota studija apie teatrą, jo kultūrines, literatūrines, filosofines ištakas ir tai, kokias formas scenos menas įgauna šiandienos pasaulyje.

Dešimtmetį rengtas leidinys praskleidžia uždangą į Fabre’o teatro realybę, kupiną keisčiausių fantazijų, kraštutiniausių idėjų ir stulbinamų performansų. Jis pristato revoliucinį Fabre’o požiūrį, jo sukurtus pratimus ir improvizacijas, skirtas naujos kartos atlikėjui ugdyti. Kartu tai ir bandymas suformuluoti naują teatro pasaulėžiūrą, įdomus kiekvienam, neabejingam ateities scenos menui.

Didžioji knygos dalis – Fabre’o pratimai, kuriuose jis prašo atlikėjų klysti geriau. Šie pratimai – tai ne vaidinančių dėstytojų ar klasikinio teatro režisierių etiudai. Tai visapusiški, savarankiški vyksmai, išbaigti performansai. Tiesiogine prasme, tai sveikieji skaičiai Fabre’o teatrinėje aritmetikoje, skaičiai performatyviosiose lygtyse, formulės, slypinčios po tuo, ką žiūrovai mato scenoje.

Knygą rasite arba galite rezervuoti fonotekoje.

Nuo veiksmo link vaidybos : Jano Fabre’o vadovas XXI a. atlikėjui / Jan Fabre, Luk Van den Dries. – Vilnius : Sofoklis, 2021. – 494, [2] p.. – ISBN 978-609-444-447-0. – UDK 792(076)

https://ibiblioteka.lt/metis/publication?q=7bzh57apr

Parašykite komentarą