Jau pavasaris pas mus

Nors pavasaris eina pas mus neskubėdamas, mažais žingsneliais, tačiau jo ženklai gamtoje  jau pastebimi. Zylutės sveikina mus jau pavasariška giesmele, aukštai virš galvų praskrenda gagendamos žąsys. Artėja pavasario šventės Velykos.  

Zarasų viešoji biblioteka į virtualią valandėlę, supažindinančią su  gamtininko, rašytojo, fotografo Selemono Paltanavičiaus kūrinėliais apie bundantį pavasarį, žvėrelių gyvenimą pakvietė Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 0 B grupės vaikučius. Klausydamiesi bibliotekininkės skaitomų literatūros kūrinėlių apie kiškutį,  vaikučiai sužinojo kaip jis praleido žiemą, kuo maitinosi, ko bijo. Ir dar  išgirdo, kad kiškiai miega taip pat kaip vaikai ar suaugusieji – užsimerkę, ir labai labai laukia pavasario.

Kūrybinėse dirbtuvėlėse  „Zuikiai dažo margučius“ gamino velykinius atvirukus su Velykų simboliu zuikeliu. Sužinojo kokias gamtines medžiagas galima naudoti dažant kiaušinius. Priklijavo geltonų, raudonų, žalių margučių, papuošė kaspinėliais. Ir jau žinojo kas savo darbelį dovanos mamytei, o kas tėveliui, sesutei ar broliui.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

Nuotraukos Jolantos Bagdonavičienės

Parašykite komentarą