Jaukus pasibuvimas belaukiant švenčių

Didžiųjų švenčių belaukiant Smalvų bibliotekoje buvo organizuotas adventinio – kalėdinio vainiko pynimas.

Advento vainikas – tai dar vienas artėjančių švenčių simbolis. Advento vainikas pirmą kartą uždegtas buvo dar XIX amžiuje. Kalėdų vainikas yra apskritas, o tai žymi amžinybę bei vienybę, taip tat reiškia negęstančią saulę. Pats vainikas taip pat simbolizuoja ir ištikimybę. Tie, kas laikosi visų tradicijų,  kalėdinį vainiką visuomet daro apskritą. Dar viena įdomi Advento vainiko reikšmė – tai  pergalės ženklas, jis tarsi simbolizuoja, kad gimęs Kūdikėlis Jėzus atnešą šviesą, taiką ir ramybę.  

Kalėdiniai Advento vainikai turėtų būti gaminami iš eglių ar pušų šakelių, kurios simbolizuoja amžiną gyvenimą. Žinoma, dabar kalėdiniai vainikai kuriami ir iš kitokių medžiagų, dažnai pasirenkamos tvarios medžiagos, žmonėms patinka dirbtiniai vainikai.  Advento vainikas dabinamas violetinės ar rožinės spalvos juostelėmis – tai meilės simbolis.  

Susirinkusieji gamino įvairaus dydžio, iš pasirinktų natūralių medžiagų savo adventinius vainikus. Kiti dar papuošė ir įvairiomis kalėdinėmis dekoracijomis. Nors susirinko nedidelis būrys  bibliotekos skaitytojų, bet prasmingai, įdomiai ir smagiai praleidome laiką.

Liongina Račkauskienė,

Smalvų vyresn. bibliotekininkė

Nuotraukos autorės

Parašykite komentarą