Jaunuolių super herojai ir svajonių kambariai

„Mano super herojus“, ir „Svajonių kambarys“ – tai ekspozicijos, parengtos Vaikų literatūros skyriuje edukacinėje erdvėje. Autoriai Zarasų P. Širvio progimnazijos moksleiviai, jų dailės mokytoja Evelina Kisielienė.

Ekspozicijoje „Mano super herojus“ išeksponuoti kūriniai sukurti koliažo technika. Juose jaunuolių super herojų – menininkų ir kitų įdomių bei kūrybingų asmenybių istorijos. Šie super herojai turi įvairių meno talentų, tokių kaip piešimas, tapyba, keramika ir skulptūra, muzikos kūrimas ir atlikimas, dainavimas, šokimas. Kai kurie super herojai – pasiaukojantys tautos, šalies gerovei dirbantys ar dirbę asmenys.

7-8 klasių moksleivių kūriniuose juos žavinčių super herojų biografijų faktai, kūryba, įvairūs darbai, iš spaudinių iškirpti ar pačių jaunuolių sukurti portretai ir iliustracijos. Autoriai kurdami išbandė įvairias technikas, tokias kaip piešimas pieštuku, flomasteriais, tušinuku, kreidele. Savo įkvėpėjais rinkosi lietuvių ir užsienio šalių įvairių laikotarpių asmenybes. Tokias kaip lietuviai – Simonas Daukantas, Jonas Basanavičius, Petras Kalpokas, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, Vytautas Šerys, Kanutas Ruseckas, Jievaras Jasinskis, Nomeda Marčėnaitė. Kitų jaunuolių įkvėpėjai užsienio šalių menininkai – EMINƎM, Michael Joseph Jackson, Leonardas da Vinčis, Nirvana.

Šie autorių pasirinkti super herojai yra jaunuolius įkvėpiančios asmenybės, skatinančios kūrybiškumą ir pozityvų požiūrį į meno ir kūrybos procesus, atspindinčios teisingumą ir pasiaukojimą.

Ekspozicijoje „Svajonių kambarys“ 5-6 klasių moksleivių piešiniai nupiešti pieštuku, spalvotais pieštukais, flomasteriais, geliniu rašikliu. Juose pavaizduota erdvė atspindinti individualius poreikius, pomėgius, leidžianti paaugliams jaustis laisvai ir patogiai.

Kiekvienas autorius sukūrė skirtingą, pritaikytą pagal jo skonį, asmeninę vaizduotę ir norus įrengto svajonių kambario prototipą. Vieni rinkosi ryškias ir įdomias, energiją suteikiančias spalvas, kitiems užteko tik vienos grafito pieštuko spalvos. Kai kuriuose kambariuose vyrauja minimalistinis stilius, juose tik būtiniausi baldai. Kitų autorių piešiniuose gausu paveikslų, plakatų, šviestuvų pritaikytų skirtingiems apšvietimams, knygų, ir kitų mielų smulkmenų. Nepamiršo nupiešti ir ryšį su gamta kuriančių augalų ir gyvūnėlių, žuvų akvariumuose, katino.

34-iuose piešiniuose pavaizduota erdvė atspindinti jų autorių asmenybę ir leidžianti paaugliams jaustis laisvai ir komfortiškai.

Kviečiame aplankyti moksleivių kūrinių ekspozicijas ir susipažinti su jaunuolių kūryba.

Zina Černovienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotr. Inesos Dumbravienės

Parašykite komentarą