Ką mums pasako knygos viršelis?

Tarptautinę vaikų knygos dieną Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos bibliotekininkė Nijolė lankėsi Zarasų vaikų dienos centre „Draugai“, kur edukacijos dalyvius supažindino su Hanso Christiano Anderseno gyvenimu ir kūryba, Tarptautinės vaikų knygos dienos atsiradimo priežastimis. Vaikai paeiliui skaitė eilėraštį „Aš esu knyga, perskaityk mane“, kurį sukūrė graikų rašytojas Vagelis Iliopoulos bendradarbiaujant su graikų iliustratore Photini Stephanidi.

Vėliau vaikai gavo užduotį – išsirinkti vieną ant stalo sudėliotų knygų, atsižvelgiant į knygos viršelio iliustracijas. Ar galima iš knygos viršelio atspėti, knyga bus įdomi ar ne? Dalyviai buvo vieningos nuomonės, kad viršelis nieko nepasako apie knygos turinį, tai būtų tas pats kaip lyginti  žmogaus išorę ir vidų. Belieka įjungti fantaziją, išlaisvinti vaizduotę ir vaikų sukurti pasakojimai, remiantis pasirinktų knygų viršelių iliustracijomis – nuostabūs, su humoru, šmaikštūs.

Tęsiant užsiėmimą, vaikai gavo kūrybinę užduotį – sukurti savo knygos viršelio iliustraciją, naudojant senų žurnalų iškarpas, sugalvoti pavadinimą. Kiek daug išradingų pavadinimų „Ypatingi darbeliai“, „Kitoks pašnekesys prie kavos“, „Sveikos mitybos auksinės taisyklės“, „Grožio konkursas“, „Namų stiliai“, „Nuostabu turėti augintinį“, „Muzika prie kavos“, „Susimąstyti verta“, „Grožio ir kosmetikos eleksyrai‘‘, „Mano gyvenimo pasaka“, „Super kėdės“, „Nuostabus pasaulis“. Vaikų sukurtos iliustracijos pasako apie jo pomėgius, laisvalaikį. „Mano siela – tai istorija, kurią pasakoju. Kiekviena knyga pasakoja savą istoriją“ (Vagelis Iliopoulos).

Nijolė Pilac,

Zarasų viešosios bibliotekos ligoninės padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos autorės, Inos Orlovskajos ir Juditos Padvaiskienės