Kad nebūtų nuobodu, žaidžiu stalo žaidimus su draugu

Stalo žaidimai ne tik pramoga, bet ir mokymosi priemonė. Dažniausiai žaidžiama ant žaidimo lentos ar kitaip pažymėto žaidimo ploto su specialiai žaidimui skirtomis priemonėmis – kauliukais, figūrėlėmis, kortelėmis. Stalo žaidimų yra labai daug ir įvairių, sukurtų skirtingoms amžiaus grupėms reikalaujančių skirtingų žaidėjo savybių. Norisi paminėti ir klasikinius stalo žaidimus. Tai šachmatai, šaškės, domino, kortų žaidimai. Senovės civilizacijoje stalo žaidimai užėmė gana svarbią vietą, o XX amžiaus viduryje tapo aukštuomenės pramoga ir idealus šeimos laisvalaikio praleidimo būdas.  

Žaidimų valandėlė „Kad nebūtų nuobodu, žaidžiu stalo žaidimus su draugu“ vyko su vaikais vaikų dienos centre „Draugai“. Bibliotekininkė dalyvius supažindino su stalo žaidimų tipais, istorija ir senoviniais žaidimais. Buvo žaidžiami tokie žaidimai kaip domino, grybų loto, Monopolis ir kt. Buvo bandyta žaisti šaškėmis. Deja, šis mąstymą lavinantis žaidimas yra skirtas intelektualams.

Vieni vaikai žaidė žaidimus, o kiti paeiliui vartė knygelę Rotraut Susanne Berner ,,Ką žmonės veikia vasarą‘‘ ir rinko veiklą kitam užsiėmimui.

Nijolė Pilac,

Ligoninės bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

Autorės ir Juditos Padvaiskienės nuotraukos

Parašykite komentarą