Kai į sapną pasibeldė

Ką vaikai sapnuoja artėjant laukiamiausioms metų šventėms? Ką galima sužinoti klausantis mamos sekamų pasakų? Kaip pasiruošti Kalėdoms?

Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos antros b klasės mokiniai atsakymus į šiuos klausimus sužinojo gruodžio 13 dieną apsilankę Zarasų viešojoje bibliotekoje. Lankytojai klausėsi bibliotekininkės skaitomų kalėdinių istorijų. Su draugais pasidalijo savo patirtimis pasipasakodami kaip jų šeimos rengiasi Kūčioms, nepamiršdami paminėti svarbiausio dalyko – dalijimosi. Paatviravo, kad norėdami susikurti šventinę nuotaiką kai kurie jau pasipuošė eglutes, o kiti tai padarys Kūčių vakarą.

Kokios gi Kūčios be burtų? Apie juos ir jų magiškas galias išgirdę lankytojai pasipraktikavo semdami sauja riešutus ir skaičiuodami juos „lyginis“, „nelyginis“. Džiaugėsi pasėmusieji „lyginį“ riešutų skaičių. Šį ir dar kitus burtus su artimaisiais išbandys Kūčių vakarą įsitikindami jų magiškomis galiomis.

Pasigaminę po žaisliuką eglutei papuošti, susiskirstę į komandas „puošė eglutes“. Pavyko. „Eglutės“ buvo labai puošnios.

Pasidžiaugę žaidimais ir žaislais, naujomis patirtimis, palinkėję gražių švenčių, atsisveikino žadėdami apsilankyti kitais, jau 2024-ais metais. 

Zina Černovienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos V. Juškėnienės

Parašykite komentarą