Kalėdų personažai, emocijos ir vaikai

Gruodis – paskutinis šių, 2023-iųjų metų mėnuo mus džiugina giliais pusnynais, apšarmojusiais medžiais, šaltuku gnaibančiu skruostus… Ir artėjančiomis Kalėdų bei Naujųjų metų šventėmis. Tačiau prieš šias šventes krikščionių religijoje dar yra advento laikotarpis – susikaupimo ir apmąstymų metas, pasirengimo šventėms metas, kuris svarbus ir vaikams.

Gruodžio 6 ir 7 dienomis Zarasų viešojoje bibliotekoje lankėsi Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos II a ir III d klasių moksleiviai su pedagogais. Jie dalyvavo edukacinėse veiklose „Žiemos šventės ir personažai“ ir „Adventas – susikaupimo metas“.

Jaunesnieji lankytojai, antrokai, klausydamiesi bibliotekininkės skaitomų istorijų (aut. Aurelija Čeredaitė) apie eželio Kalėdas sužinojo kaip Kalėdų išvakarėse švenčiamos Kūčios, kokius patiekalus dedame ant stalo, koks šiaudas buriantis rodo laimingą gyvenimą. Svarbiausia, kad sužinojo tai, jog mes – lietuviai, esame ypatingi tuo, kad prieš Kalėdas švenčiame Kūčias. Nes pasaulyje mažai kas švenčia šią šventę. O dovanas atnešantis Kalėdų senelis beveik visame pasaulyje tas pats personažas, tik skirtingai vadinamas. Kokie dar švenčių personažai yra sužinojo žaisdami interaktyvų komandinį žaidimą. Kūrybinėse dirbtuvėse kiekvienas pasigamino po patį gražiausią vieną iš personažų – Nykštuką. Miklumą ir reakciją pasitikrino dalyvaudami saldžiojoje estafetėje.

Trečios klasės moksleiviai, biblioterapinio skaitymo dalyviai, susipažino su savo emocijomis klausydamiesi Jono Biliūno kūrinio „Ubagas“. Po refleksijos emocijas užrašė ant spalvotų lapelių. Jos buvo labai skirtingos, vieni jautė gėdą, kiti – pyktį ar liūdesį. Kiekvienas susikaupęs pagalvojo ir prisiminė kokį likimo nuskriaustą, nelaimingą žmogų galėtų nudžiuginti paties pagaminta dovanėle. Kūrybinėse dirbtuvėse galvodami apie prisimintą žmogų gamino darbelį-atviruką, nuoširdžiai tikėdami, kad daro gerą darbą. Pagaminę atvirukus užrašė sveikinimus ir linkėjimus. Beliko tik sulaukus Kalėdų darbelius padovanoti.

Dar kartą užrašė emocijas ir apie jas kalbėjo. Šį kartą jos buvo kitokios, vieni jautė džiaugsmą, kiti buvo laimingi, ramūs. Gera daryti gerus darbus. Artėja Kalėdos.

Zina Černovienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Zina Černovienė

Nuotraukos V. Juškėnienės ir I. Dumbravienės