Kas žmogų augina ir „Tetulė Liu“

Kas yra laimė? Kas daro vaikus ir suaugusius laimingus, suteikia jiems sparnus, augina? Ar maži ir paprasti žmonės taip pat yra svarbūs? Apie tai ir dar daugelį svarbių dalykų pasakojama vaikų ir paauglių rašytojos Ilonos Ežerinytės pasakinėje novelėje vaikams „Tetulė Liu“ (dailininkė Marija Rubavičiūtė).

Pasakinė novelė „Tetulė Liu“ 2021 m. laimėjo Maironio lietuvių literatūros muziejaus organizuotą šiuolaikinės pasakos konkursą ir yra akcijos „Metų knygos rinkimai 2022“ vaikų knygos penketuko dalyvė.

Balandžio 30 dieną Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos III b klasės moksleiviai (mokytoja Alina Guntulienė) dalyvavo Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vykusioje literatūros popietėje „Tetulė Liu ir laimė“.

Renginio pradžioje dalyviai pasakojo apie savo emocinę būseną, apie tai kas daro juos laimingus, ant spalvotų lapelių užrašė kaip jaučiasi šiuo metu. Įdėmiai klausydamiesi bibliotekininkės Zinos ir moksleivių Austėjos bei Emilės skaitomo kūrinio apie tetulę Liu, išgirdo įdomią istoriją apie tris personažus – tetulę Liu, sūnėną Antaną ir laikrodininką Steponą. Sužinojo ne tik tai kas nutiko tetulei Liu, bet ir apie tai kaip sūnėnas ja rūpinosi jai pasikeitus, apie pokyčius laikrodininko gyvenime. Sužinojo, kad nepaisant kai kurių nepatogumų žemi žmonės taip pat gali būti laimingi, save reikia priimti tokiu koks esi. Ir kaip kūrinyje rašoma, kad „dideli norai gali žmogų tik išpūsti“, o laimingu galima būti ir turint mažų norų.

Susipažinę su literatūros kūriniu moksleiviai reflektuodami kalbėjo apie savo šeimas, apie patirtas naujas emocijas, rašė jas ant lapukų. Lygino naujas emocijas su užrašytomis prieš pažintį su literatūros kūriniu, aiškino kodėl jos keitėsi ar nesikeitė.

Po refleksijos organizuotose kūrybinėse dirbtuvėse dalyviai gamino darbelius – lankstė įvairiaspalves pintinėles, margino artėjančios pavasario Velykų šventės simbolius margučius-atvirukus. Užrašę sveikinimus ir linkėjimus padovanos savo artimiesiems.

Te pildosi visų norai, suteikdami džiaugsmo ir laimės!

Zina Černovienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos autorės