Knygos pristatymo konkursas – dar vienas būdas realizuoti savo talentus

Skaityti gali būti ne tik gera, malonu, bet ir naudinga. Lietuvos bibliotekos ilgėjančius rudens vakarus kviečia leisti su knyga ir nuostabiu pojūčiu, kaip gera dalintis, tobulėti. Sukruskite, startuoja knygos pristatymo konkursas!

Dalyvauti paprasta – perskaitai knygą, ją pristatai vaizdo įrašu, šį atsiunti organizatoriams. Amžius neribojamas!

Rudens tradicija

Knygos pristatymo konkursas tapo rudenine šalies bibliotekų tradicija – organizuojamas dvidešimt devintą kartą. Keisdama formatą, plėsdama geografiją ir auditoriją, iniciatyva išlieka aktuali.

„Knygos pristatymo konkursas yra puiki galimybė atskleisti visus savo talentus – trumpai pristatyti perskaitytą kūrinį naudojant šiuolaikines technologijas. Konkursas išlaisvina gebėjimus, kurių galbūt nė patys nežinote turintys: reikės susipažinti su knyga, tekste ieškoti kodų ir prasmių, parengti scenarijų, priimti sprendimus dėl režisūros ir dramaturgijos, naudotis naujausiomis technologijomis, pavyzdžiui, kuriant animaciją ar filmuojant patraukliai perteikti pagrindinę mintį. Taip pat tai puiki proga pristatyti ganėtinai suasmenintą, intravertišką veiklą – skaitymą ir jo metu patirtus įspūdžius – platesnei auditorijai. Nuomonių formuotojų eroje trumpos vaizdo rekomendacijos yra puiki priemonė paskatinti kitus žmones atrasti skaitymą, knygas, pačiam prisistatyti kaip turinio kūrėjui. Gal tai pirmasis žingsnis į ateities karjeros aukštumas?”, – sako Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos direktorė ir Lietuvos bibliotekų draugijos pirmininkė Laura Juchnevič.

Konkursas skirtas visiems

Dalyvauti konkurse gali visi – amžius neribojamas. Ne tik pavieniai žmonės, bet ir komandos, šeimos, klasės draugai. Tiesa, grupėje gali būti ne daugiau 5 narių, o vaizdo filmas – ne ilgesnis kaip 5 minutės.

Visiška laisvė pasirinkti knygos pristatymo formą – ar tai būtų animacija, piešinių montažas, skaitymai, spektaklis, monologas, dialogas, ar reklaminis klipas. Kad ir kokią formą pasirinksite – nepamirškite savo kūrinio pažymėti ženkliuku © ir šalia surašytais jūsų, kūrėjų, vardais. © reiškia, kad jūsų knygos pristatymas (kaip ir pati pristatoma knyga!) yra saugomas autorių teisių, ir niekas jūsų kūrinio negali pateikti kaip savo.

Laukia prizai, staigmenos ir veiksmo kameros nugalėtojams

Konkurso dalyvių kūrybinių darbų organizatoriai laukia iki lapkričio 22 dienos, o gruodžio mėnesio pabaigoje, prieš pat didžiąsias metų šventes, bus paskelbti trys nugalėtojai. Jiems atiteks pagrindiniai prizai – veiksmo kameros „GoPro Hero12”.

Tačiau prizų, nominacijų, malonių staigmenų bus žymiai daugiau. Dėl jų bus galima varžytis ir socialiniuose tinkluose – knygos pristatymo konkurso „Facebook” paskyroje. Žinoma, nepamiršti liks ir ženkliuko © autoriai – juos organizatoriai žada apdovanoti smagiausiai, įdomiausiai ar kaip kitaip „-iausiai“ atskleidusius ne tik pristatomą knygą, bet ir savo autorystę.

Pažįstamas veidas komisijoje – Paulius Ambrazevičius

Konkurso dalyvių darbus vertins kompetentinga komisija. Jau antrus metus tarp jos narių bus humoristas, nuomonės formuotojas, laidų vedėjas Paulius Ambrazevičius.

„Pernai smagiai praleidau laiką, žiūrėdamas žmonių atsiųstus darbus, tad ir šiemet neprireikė ilgai svarstyti, ar noriu grįžti. Kas nustebino tada? Tai, kad buvo tikrai nemažai dalyvių. Ir pirmos vietos nugalėtojas – jaunas žmogus, užduočiai atlikti panaudojęs kompiuterinę grafiką. Su tokiu jaunimu mūsų ateitis šviesi”, – įsitikinęs Paulius.

Pernai komisijai buvo pateikta 120 vaizdo įrašų, juos kūrė net 250 įvairaus amžiaus žmonių.

P. Ambrazevičius džiaugiasi ir pačia rudenine bibliotekų iniciatyva: „Smagu, kad tokioje didelėje, konkurencingoje, įvairių kitų pramogų ir trikdžių pilnoje aplinkoje vis tiek yra nemažai skaitančių žmonių, jie aktyviai skaito, dalyvauja konkursuose ir dalijasi mėgstamomis knygomis. Pats irgi stengiuosi rasti laiko skaityti, dažniausiai ir pavyksta, nors visada norėčiau daugiau – dabar kasdien ištaikau bent pusvalandį-valandą”.

Ko palinkėtų šiemečiams konkurso dalyviams?

„Skaityti ir rasti kuo daugiau tokių kūrinių, apie kuriuos norėtųsi kitiems papasakoti, su kitais pasidalinti, ir nebūtinai konkurso rėmuose – skaitykite, kalbėkitės apie literatūrą, ir visi būsime laimingesni”, – teigia P. Ambrazevičius.

Konkurso organizatorė – Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija
Partnerė – Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija
Pagrindinis informacinis partneris – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija

Rėmėjai:  „Antanukas.lt“, leidykla „Alma littera“, leidykla „Gelmės“Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.