Knygos vaikams „Bobausis be ausų“ pristatymas

2024 metų pradžioje Lietuvos kaimų bibliotekas ir mokyklas pasiekė labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ išleistos naujos knygos. Pagrindinis fondo tikslas leisti literatūriškai vertingiausias knygas ir jas dovanoti bibliotekoms, taip skatinant vaikų išprusimą ir skaitymą.

Nemaža, įvairių pavadinimų, knygų siunta pasiekė ir Šniukštų biblioteką. Bibliotekos tikslas populiarinti skaitymą tarp įvairaus amžiaus skaitytojų, ypač moksleivių. Bibliotekininkei Virginijai Petraitienei ir Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytojai Ramutei Kuzmienei kilo idėja Tarptautinės vaikų knygos dienos proga, kuri švenčiama balandžio 2 dieną, surengti vaikiškos knygos pristatymą. Kadangi 2024 metų raktinis žodis „Vaizduotė“, tam tikslui labai tiko Kristinos Jakaitės debiutinė knyga „Bobausis be ausų“. Tai istorija apie pagrindinio knygos veikėjo penkiamečio berniuko Spurgio vaikystę. Knyga buvo pristatyta Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinės mokyklos penktos klasės moksleiviams. Pristatymo metu moksleiviai susipažino su naująja knyga, skaitė ištraukas, aptarė įdomiausias istorijas.

Zarasų rajono viešosios bibliotekos Šniukštų filialo inf.

Nuotr. Virginijos Petraitienės