„Knygų Kalėdų“ akcija dovanojo vertingų knygų

Pasibaigė dešimtoji „Knygų Kalėdų“ akcija, kurios metu buvo kviečiama dovanoti knygas bibliotekoms bei Vaikų dienos centrams. Akcijos metu padovanota 212 knygų. Dėkojame visiems, dovanojusiems knygas. Ši akcija, kaip ir visi kiti renginiai, buvo kitokia, sukaustyta karantino. Turime pasidžiaugti, kad turime nuolatinių draugų, kurie mus pradžiugina beveik kiekvienais metais.

Zarasų viešosios bibliotekos bičiulis, poetas, kunigas Justas Jasėnas dovanojo 4 naujas knygas. Jolitos Skablauskaitės (1950–2018) knygoje „Lapai iš dienoraščio“ surasite įvairių metų eilėraščių, parašyti daugiausia gimtinėje Joniškio rajone, nes vėliau J. Skablauskaitė rašė vien prozą. Kun. Alfonso Lipniūno „Dienoraščiai“, kuriuose jautrų kalbėjimą papildo dailininkės grafikos darbai. Irenos Saulutės Valaitytės-Špakauskienės knygoje „Manėm, kad plaukiame į Ameriką“ – dokumentika ir prisiminimais paremta kaunietės I. S. Valaitytės-Špakauskienės, R. Šepetys herojės, (knygos „Tarp pilkų debesų“) tikroji gyvenimo istorija. Kun. Petro Markevičiaus (1912 – 1987) tapybos ir akvarelių albume „Šventas vakaras“ užfiksuotuose paveiksluose išsiskleidžia gera ir graži šio žmogaus siela, gimtųjų Utenos apylinkių, senojo kaimo vaizdai, gamtos žydėjimas ir visas mūsų gyvenimas. Dusyk per metus nuo 1990 m. leidžiamame Panevėžio kultūros ir istorijos žurnale „Senvagė“ (2020, Nr. 2) surasite labai intymių rašytojų, filosofų, meno kūrėjų išpažinčių, jautrių prisiminimų.

Dusetų K. Būgos bibliotekai nuolatiniai rėmėjai UAB „Svaita“ dovanojo 18 knygų, skirtų edukacijai ir laisvalaikiui: „500 įdomiausių klausimų. Žaidžiame viktoriną!“, S. Atkinson „Kelionė po naktinį dangų“ ‚ S. Paltanavičiaus „Lietuvos gyvūnų didžioji knyga“, Sarah Jio „Lauksiu tavęs Paryžiuje“ ir kitos. Bibliotekos skaitytojai dovanojo per 50 knygų. Skaitytoja Virginija Čekanauskaitė dovanojo 40 vnt. vertingų knygų.
Avilių bibliotekai skaitytojai dovanojo 12 knygų (Alfonso Ramanausko Vanago „Partizanų gretose“, M. Milinio „Afganistano mėsmalė 1979-1989“, T. Gerritsen „Mefisto klubas“, „Išlikusieji“, „Pasakų rinktinė mažylėms ir mažyliams“ ir kitos).

Degučių bibliotekai skaitytojai dovanojo 14 knygų. Šniukštų bibliotekai skaitytoja Regina Šilaikienė dovanojo 26 knygas, išleistas ankstesniais metais, bet bibliotekai reikalingas. Antalieptės bibliotekai skaitytojai padovanojo 18 grožinės literatūros naujų knygų. Salako bibliotekos skaitytojai Salako bibliotekai dovanojo 55 knygas.
Kitoms bibliotekoms dovanota po 4-5 knygas. Vertingų knygų (D. Ulbinaitės „Nustokime krūpčioti. Prezidentė Dalia Grybauskaitė“, „Kolūkmetis okupuotos Lietuvos kaime“ ir kitas) padaliniams dovanojo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Zarasų skyrius.Kiekviena dovanota knyga turi savo vertę ir bibliotekose atras savo skaitytoją.

Parengė Stanislova Bikulčiūtė, Jolanta Lementauskienė

Zarasų viešoji biblioteka