Kovo mėnesio veiklos Šniukštų bibliotekoje

Atšilus orams ir ilgėjant šviesiajam paros laikui, visi norime daugiau judėti, dalyvauti renginiuose. Kovo mėnuo buvo gausus renginių įvairaus amžiaus Šniukštų bibliotekos lankytojams. Kovo 5 – 12 d. lankytojai dalyvavo „Mėnulio žemėlapis“ edukacijoje. Sulaukėme svečių ir iš Antazavės pagrindinės mokyklos priešmokyklinės grupės. Jaunieji dalyviai sužinojo daug faktų apie mėnulį, žiūrėjo filmuką, klausėsi atpalaiduojančios muzikos, grojo neįprastu būgnu, piešė su kinetiniu smėliu, susipažino su penkiais pojūčiais: klausa, rega, skoniu, lytėjimu, uosle. Klausėsi bibliotekininkės skaitomų eilėraščių.

Kovo 11-oji svarbi šventė visiems Lietuvos gyventojams. Su Šniukštų bibliotekos skaitytojais nusprendėme švęsti truputį kitaip:  žygis aplink Šniukštų kaimą, kurio metu aplankytas įspūdingo dydžio Ožiakalnio akmuo. Daugelis matė jį pirmą kartą. Žygeiviai grožėjosi pavasarėjančiais miško ir laukų vaizdais. Žygio metu buvo įveikta 6 kilometrų atstumas.

Kovo 15-ąją visoje Lietuvoje vyko 14-asis Nacionalinis diktantas. Jį ryžosi rašyti penkios bibliotekos lankytojos. Nors tekstas buvo nelengvas, o ir diktantai rašyti labai seniai, nusivylusių neliko.

Prieš šventas Velykas būtina susitvarkyti ne tik namus, bet ir aplinką. Tad biblioteka ir Šniukštų kaimo bendruomenė sukvietė į pavasarinę aplinkos tvarkymo talką. Jos metu buvo surinktos šiukšlės, sugrėbti pernykščiai lapai, nuravėti gėlynai, įrengta tinklinio aikštelė. Džiugu, kad prie bendros veiklos noriai prisidėjo gausus būrys bendruomenės narių.

Virginija Petraitienė, Šniukštų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotr. autorės