Kūryba – tai karalija

Gražiausias – kuriantis žmogus. Įkvėpimo akimirkos suteikia ne tik kūrybos džiaugsmo, pakylėdamos sielą, įprasmina didžiausias svajones, bet ir sukuria naują nematytą neregėtą grožį. Rankdarbiai – ne tik menas. Tai mūsų tautos lobyno, perduoto iš kartos į kartą, patobulinto – „paturbinto“, išjausto – dalis. O svarbiausia – širdimi, akimis ir rankomis išmyluotas, išglostytas kiekvienas darbelis. „Tik tada gyvenama, kai kuriama“, – tvirtino austrų gydytojas, poetas ir filosofas E. Fr. Feuchtersleben.

Aušra Talačkienė – rankdarbius kuria nuo vaikystės.

Šiandien Dusetų K. Būgos bibliotekoje eksponuojama Aušros paroda „Virsmai“: čia ne tik velti vilnoniai paveikslai, laikrodis (tikras, rodantis valandas), veltas ir stalinės lempos gaubtas, ir veidrodis – tarsi iš pasakų pilies, (neabejoju, jog paklausus: „Kas darbščiausias?“, įvardintų savo kūrėją).

Kadangi gyvename toli nuo jūros, parodoje galite išvysti didžiules skirtingų spalvų kriaukles. Nespėliokite – čia tikrai ne tos, kurias paplūdimyje randame, bet dailiai nunertos (jų paskirtis gali būti labai įvairi). Nertos ir rankinės – skirtingų formų ir spalvų – prisitaikyti prie aprangos galėtų ir išrankiausia dama. Lentynoje dar puikuojasi ir sagės, ir gėlės…

Britų rašytojas S. Smiles teigė: „Mano karalija yra ne tai, ką aš turiu, o tai, ką aš kuriu“… Neabejoju, kad Žmogus, turintis išskirtinę kūrybos dovaną, yra labai turtingas. Aušra puikiai žino, kad „kūryba niekada nesibaigiantis ir nesenstantis procesas“.

Giedrė MIČIŪNIENĖ

Nuotraukos autorės

Parašykite komentarą