Kvapą gniaužiantys Himalajai ir Nepalas fotografo Linardo Onzul darbuose

Gruodžio 7 d. Zarasų viešosios bibliotekos galerijoje atidaryta Linardo Onzul fotografijų paroda. Jose – egzotiškojo Nepalo žmonės ir gamta, užfiksuoti 2022 metais balandžio mėnesį.

Linardas fotografuoja nuo 14 metų. Dažniausiai tai yra peizažai. Šią aistrą yra perdavęs žmonai Ilzei. L. Onzul yra Daugpilio fotoklubo „Ezerzeme-F“ narys. Sėkmingai rengiantis personalines parodas.

Autoriaus pomėgiai – kelionės, kopimas į kalnus. Linardas yra įkopęs Momblano kalno viršūnę, kopęs į Tatrų, Alpių kalnus, patyręs Skandinavijos kalnų atšiaurumą, tačiau didžiausia svajonė jam buvo pamatyti Himalajų kalnus. Netrukus jį pasiekė žinia, kad buvo renkama fotografų grupė, kuri vyks į Nepalą. „Nepalas, Himalajai man atrodė kažkas tolima, nepasiekiama ir nerealaus. Tačiau reikia svajoti ir pasirodo, svajonės įsipildo“, – kalbėjo autorius susirinkusiems parodos lankytojams. Linardas pasidalijo kelionės įspūdžiais, papasakojo apie tų kraštų žmones, kultūrą, gamtą, gyvenimo ypatumus. Maksimaliai norėjo tai pavaizduoti nuotraukose, ir pasak parodos svečių, tai puikiai pavyko.

Pasveikinti ir pasidžiaugti Linardo darbais atvyko fotografų klubų „Pozityvas“ iš Visagino ir „Ežerų žemė“ iš Zarasų nariai. Kolegos negailėjo gražių žodžių. Paroda veiks iki sausio 24 d. Maloniai kviečiame apsilankyti.

Parengė Inesa Dumbravienė,

Zarasų r. sav. viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene

Nuotr. autorės