Kvapnūs maišeliai

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus ekspozicinėje stiklo vitrinoje aromatą skleidžia 18 kvapnių maišelių. Tai Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos moksleivių (partnerystės statusu) vykdyto Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamo projekto „Keturios gamtos stichijos mokinių pažangai“, rezultato dalis. Gamtamoksliniame projekte dalyvavo 8 b klasės moksleiviai, norėdami daugiau sužinoti apie vaistinius augalus, jų pritaikymą ir gamtos mokslų integravimą į kitus mokomuosius dalykus.

Įvairiuose šaltiniuose rašoma apie augalų gydomąsias ir organizmo stiprinamąsias savybes. Moksleiviai nuosekliai ir kruopščiai nuo rugsėjo iki birželio mėnesio pradžios dirbo vykdydami projekto užduotis. Rinko informaciją iš spaudinių, interneto apie augalų naudą, jų pritaikymą. Pasirinkę temą „Atraskime naujus arbatos skonius“ daugiausiai pastangų įdėjo jos atskleidimui ir vystymui. Rinko ir ruošė žoleles, vaisius arbatos gamybai. Sukomponavę obuolius, aviečių ir braškių uogas, raudonėlį, surado naują skonį. Su visada degančia naujomis idėjomis vadove, mokytoja Stanislava  Daunaravičiene pasiuvo ir išsiuvinėjo maišelius žolelėms.  Biržely vykusioje surasto naujo skonio arbatos degustacijoje dalyvavo kruopščiausios ir kantriausios projekto dalyvės Kamilė Gimbickytė, Jelena Čiugunovaitė, Taja Mickevičiūtė, Kamilė Dimitrevičiūtė, Austėja Stunžaitė.

Bibliotekos lankytojai lankydamiesi bibliotekoje gali pasigėrėti kruopštaus moksleivių ir mokytojos Stanislavos darbo rezultatais. Norintys sužinoti apie vaistinius augalus, uogas, vaisius, jų rinkimą ir paruošimą juos dominančios informacijos suras bibliotekos fonduose esančiuose spaudiniuose. Vasara tam tinkamiausias metas.

Zina Černovienė,

Zarasų r. sav. viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Inesos Dumbravienės

Parašykite komentarą