Kviečiame dalintis prisiminimais, fotografijomis ir vaizdais!

Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka įgyvendina projektą „Aukštaitijos skulptūros atgimsta virtualiai“. Inovatyviomis priemonėmis kuriamas virtualus turas, kuris bus prieinamas internete, atskleisiantis Zarasų ir Utenos krašto skulptūros meno kultūrinį, istorinį ir socialinį veidą. Turo žemėlapio kūrimui pasirinkta 10 akmeninės ir medinės skulptūros meno stotelių.

Per pastarąjį dešimtmetį Zarasų ir Utenos rajonuose buvo pastatyta ne viena medžio, metalo, akmens ir kitokia skulptūra, restauruoti senieji paminklai, iš naujo tapę bendruomenių susibūrimo, tradicijų ir traukos vieta. Vieni skirti svarbiems įvykiams pažymėti, kiti skirti personalijoms, treti tapę kultūros paveldo objektais. Yra paminklų, skulptūrų, gyvų tik gyventojų prisiminimuose  – jų nebeišliko.  Ir reikia pastebėti, kad paminklų, skulptūrų atsiradimo istorijos greit pasimiršta.

Sukūrus naują virtualų turą svarbūs Zarasų ir Utenos kultūros paveldui objektai – akmeninės ir medinės skulptūros darbai su  aprašymais – bus pasiekiami vienoje vietoje.

Kviečiame įsijungti ir pasidalyti prisiminimais, fotografijomis ar filmuota medžiaga apie jūsų gyvenamoje vietoje ir ne tik esančius paminklus, skulptūras, kodėl jos svarbios, ką jos jums ar bendruomenei reiškia.

Užeikite į bet kurią rajono biblioteką ar paskambinkite ir papasakokite arba parašykite.  Pasakojimų žodžiu, raštu, el. paštu (adresas pavaduotoja@zarasubiblioteka.lt) lauksime iki 2022 m. rugsėjo 1 dienos.

Jūsų prisiminimai ne tik labai išplės kuriamo produkto turinį. Dalis surinktos krašto informacijos taps virtualiais ištekliais, dalis – kraštotyros fondo dalimi ir išliks kaip svarbūs krašto tyrinėjimo dokumentai.

Jolanta Lementauskienė

Projekto „Aukštaitijos skulptūros atgimsta virtualiai“ vadovė

Projektą finansuoja:

Parašykite komentarą