Kviečiame į pasakojimo edukacijas

Kviečiame visus į Zarasų viešojoje bibliotekoje ir Turmanto padalinyje naujai sukurtas pasakojimo edukacijas, skirtas ir suaugusiems, ir vaikams. Lietuvoje vis labiau populiarėja pasakojimo  menas, kuris kviečia visus dalintis istorijomis ir stiprinti ryšius tarp pasakotojų. Kovo 20 dieną yra net švenčiama Pasaulinė istorijų pasakojimo diena (angl. World Storytelling Day). Švedijoje gimusios pasakojimo dienos tikslas –atkreipti dėmesį į pasakojimą kaip meno rūšį.

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos bibliotekininkės Zina Černovienė ir Jelena Gurskaja dalyvavo Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės įgyvendiname projekte „Pasakojimo meno ir metodo modelio sukūrimas Lietuvos bibliotekoms“. Jos dalyvavo pasakojimo meno mokymuose ir padedamos profesionalių pasakotojų – Rose Marie Lindfors iš Šiaurės pasakojimo meno centro (Nordic Storytelling Centre, Švedija) bei Tiril Bryn (Norvegija) – sukūrė dvi pasakojimo edukacijas bibliotekų lankytojams. Menininkė Neringa Minkevičienė šioms programoms sukūrė ir parengė edukacinių priemonių rinkinius.

Pasakojimo edukacijos yra pritaikytos skirtingo amžiaus lankytojams.

Zarasų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje mažuosius kviečiame kartu kurti pasakojimą pagal  Ievos Babilaitės bežodę knygą „(Ne)vienas”.

  • Dalyvių amžius 4–8 metų vaikai
  • Grupė iki 20 dalyvių
  • Trukmė iki 45 min.

 Edukacijos dalyviai kviečiami kartu su edukatoriumi skaitys bežodę knygą ir atras jos teikiamas kūrybinės saviraiškos galimybes. Atidžiai tyrinėjant bežodės knygos iliustracijas, skleidžiasi vaizduotė ir kviečia tapti pasakojamos istorijos dalimi. Dalyviai gali patys kurti pasakojimo detales, tad šios knygos skaitymas yra kaskart skirtingas ir atsiveria naujais siužeto vingiais.

Turmanto bibliotekoje vaikus kviečiame kartu su pasakos herojais įveikti kliūtis edukacijoje pagal tradicinę pasaką Dvylika brolių, juodvarniais lakstančių”.

  • Dalyvių amžius vaikai iki 11 m.
  • Grupė iki 15 vaikų
  • Trukmė 45 min.

Vaikai ne tik klausys sekamos pasakos, bet ir patys aktyviai joje dalyvaus, padėdami pagrindiniams herojams nugalėti kliūtis. Trumpa meditacija pradedamas užsiėmimas išsirutulioja iki judrių žaidimų, kurių pagalba, tradiciškai, gėris siekia įveikti blogį.

Kviečiame į šias edukacijas registruotis nemokamai. 

Registruokitės viešojoje bibliotekoje el. p. zina.cernoviene@zarasubiblioteka.lt , tel. +370 645 71973

Registruokitės  Turmanto bibliotekoje  el. p. Jelena.gurskaja@zarasubiblioteka.lt , tel. +370 616 58354

Kviečiame dalyvauti ir pasinerti į užburiantį istorijų pasaulį!

Jolanta Lementauskienė

Nuotr. Inesos Dumbravienės

Projektą finansuoja

Parašykite komentarą