Poezijos ir džiazo garso spektaklis „Švelnūs riksmai” skambės ant bibliotekos stogo

Liepos 10 d. (trečiadienį) 18 val. Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, ant stogo,  poezijos ir elektroakustinio džiazo spektaklis ŠVELNŪS RIKSMAI. Dalyvauja poetas AIVARAS VEIKNYS, aktorius, muzikantas MINDAUGAS ANCEVIČIUS, džiazo, improvizacinės ir akademinės muzikos būgnininkas DOMINYKAS SNARSKIS, profesionalus muzikantas, choro „Artyn“ chormeisteris, taip pat grupės SHOWER ir profesionalaus improvizacijos teatro „Kitas kampas” narys KAZIMIERAS KRULIKOVSKIS, kompozitorius, saksofonininkas KORNELIJUS PUKINSKIS.

Apie atlikėjus:

Poetas AIVARAS VEIKNYS rašyti pradėjo baigdamas mokyklą. Debiutinę poezijos knygą „R aktai“ išleido 2007 m., antrasis – „Paukštuko liudijimai“ (2014) poetui pelnė Jaunojo jotvingio premiją. Už trečiąją – poemą vaikams „Laumių vaikas“ (2016) – apdovanotas Salomėjos Nėries premija. Ketvirtoji ir, galima teigti, kertinė Aivaro Veiknio poezijos knyga, kurioje daug dėmesio skiriama ne tik formai, eilutės skambesiui, ritmui, bet ir eilėraščio pasakojimui, jo istorijai – „Mamuto medžioklė“. Nuo 2008 m. kūryba pradėta spausdinti kultūrinėje spaudoje. Eilėraščiai versti į vokiečių, anglų ir lenkų kalbas. Poetas dalyvauja įvairiuose literatūriniuose renginiuose ir festivaliuose. A. Veiknys – vienas iš festivalio „Literatūrinės Vilniaus slinktys“ sumanytojų ir organizatorių.

MINDAUGAS ANCEVIČIUS daugeliui puikiai pažįstamas televizijos ir teatro aktorius, dainų autorius, smagios dušios padauža tiek scenoje tiek gyvenime. Mindaugas labiausiai žinomas iš televizijos serialų „Pasmerkti 2“, „Pasmerkti 3“, „Giminės“, „Rojus Lietuvoj“ ir „Nuovada“. Nors viešai groti atlikėjas pradėjo dar neseniai, jau subūrė savo klausytojų ratą. Mindaugas dainuoja ne tik savo, bet ir garsių poetų, lietuvių liaudies tekstais. Jo dainos impulsyvios, tvirtos, nes atliekamos su nepaprasta vidine energija. M. Ancevičius prikausto žiūrovų dėmesį neabejotinu talentu.

KAZIMIERO KRULIKOVSKIO biografija itin spalvinga, nuo dalyvavimo Lietuvos Nacionaliniame jaunime chore ir darbo su žymiais europos chorinės muzikos dirigentais (Hirvo Surva, Sanna Valvanne, Ruben Tolmachev) iki grojimo Vilnius Jjazz Ensemble ir bendro darbo su Dominyku Vaitiekūnu, ir dalyvavimo muzikiniame – socialiniame projekte „Mes taip nesitarėm”, kuriame yra tyrinėjamas kurčiųjų santykis su muzika. Profesionalus muzikantas, choro „Artyn“ chormeisteris, taip pat grupės SHOWER ir profesionalaus improvizacijos teatro „Kitas kampas” narys.

Kompozitorius, saksofonininkas KORNELIJUS PUKINSKIS. Šių dienų Kornelijus Pukinskis nėra linkęs vadinti savęs muzikantu. Nes šis daiktavardis jau seniai yra praradęs tikrąją savo reikšmę ir labiau atspindi tuos žmones, kurie iš sportinio ar materialinio intereso skleidžia garsus. Ir šiaip, juk tikrieji muzikantai groja valandų valandas, dirba ties savireklama ir kartais bando įtikti auditorijai. O Kornelijų dažniau sutiksi Užupio Vilnelės apylinkėse, žiūrint į vandenį ar kokiam renginy besimėgaujantį bičiulių muzika arba leidžiantį garsus iš saksofono. Todėl Kornelijui labiau patinka „energijos įgarsintojo” etiketė.

DOMINYKAS SNARSKIS – džiazo, improvizacinės ir akademinės muzikos būgnininkas. Atlikėjas pasirodo su grupėmis Luvhurtz, Quark Effect, Lazy Diamonds Underground, Artisans, taip pat šiuolaikinės muzikos kompozitorių rengiamuose pasirodymuose. 2022 m. tapo Kultūros Ministerijos Jaunojo Kūrėjo Premijos laureatu, tris kartus Vilnius Jazz Young Power konkurso grand prix laimėtojas, 2018 m. apdovanotas Karališkosios Škotijos Konservatorijos „Fog Arts“ įsteigtu prizu už pažangą improvizacinėje muzikoje.

Poezijos ir muzikos geru skambesiu pasirūpins muzikantas, kompozitorius, aranžuotojas, improvizuotojo talentu garsėjantis TOMAS DEŠUKAS.

„ŠVELNŪS RIKSMAI” – AUDRINGAI, o kartu ir RAMIAI bei SIELĄ PRIPILDANČIOMIS EILĖMIS, BEI MUZIKOS TAKELIAIS.

Maloniai lauksime.

Šis renginys yra projekto „Žalia šviesa poezijai“ dalis, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Zarasų rajono savivaldybė.

Partneriai: Ignalinos r. sav. viešoji biblioteka, Molėtų r. sav. viešoji biblioteka, Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka

Parengė Inesa Dumbravienė,

Zarasų r. sav. viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene

Nuotr. iš interneto