Kviečiame registruotis į neformaliojo švietimo programų užsiėmimus

Kviečiame pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programose besimokančius mokinius registruotis į neformaliojo vaikų švietimo užsiėmimus, kurie bus vykdomi 2021 m. vasario – rugpjūčio mėnesiais Dusetų Kazimiero Būgos ir Šniukštų bibliotekose.

Neformaliojo vaikų švietimo programos „Startas į programavimą ir robotikos pasaulį“ tikslas – ugdyti mokinių gebėjimus modeliuoti algoritmais įvairias gyvenimiškas situacijas. Užsiėmimų metu dalyviai pažintį su programavimo abėcėle ir robotikos pasauliu pradės su paprastaisiais edukaciniais įrankiais (Minecraft education, Micro:bit, Scratch, Lego NXT), gilinsis į juos, atras sudėtingesnes jų puses. Mokiniai kūrybiškai spręs problemas, programuodami ir žaisdami mokysis ir tobulės.

Dalyvaudami šioje programoje mokiniai įgis dalykinių informacinių technologijų bei iniciatyvumo ir kūrybingumo kompetencijų.

Kviečiami dalyvauti 10 – 14 metų vaikai. Užsiėmimai vyks Zarasų viešosios bibliotekos Dusetų Kazimiero Būgos bibliotekoje (Vytauto g. 54, Dusetos, Zarasų r.) nuotoliniu ir kontaktiniu būdu. Programos vadovė Aldona Žiliukienė, susisiekti galite telefonu Nr. 8 614 59875 arba el. paštu ziliukiene@gmail.com.

Neformaliojo vaikų švietimo programos „Skaityk ir sportuok bibliotekoje“ tikslas – panaudojant literatūrą ir sportinį inventorių formuoti ir stiprinti 7 – 18 metų vaikams sveikos gyvensenos įgūdžius, skatinti aktyvų užimtumą, žalingų įpročių prevenciją. Teorinių užsiėmimų metu vaikai bus supažindinti su rekomenduojama literatūra apie sporto naudą sveikatai, įvairių sporto šakų ir sportinių žaidimų istorija ir taisyklėmis, žymių sportininkų pasiekimais. Praktinių užsiėmimų metu parengta programa padės ugdyti ir gerinti vaikų fizinę ir emocinę sveikatą, skatins prigimtinį poreikį judėti, sieks, kad vaikai aktyviai ir sąmoningai didintų fizinės veiklos trukmę. Programa bus vykdoma Zarasų viešosios bibliotekos Šniukštų bibliotekoje (Kaštonų g. 26, Šniukštų k., Zarasų r.) 2021 m. gegužės – rugpjūčio mėnesiais. Užsiėmimai vyks nuotoliniu ir kontaktiniu būdu. Programos vadovė Virginija Petraitienė, susisiekti galite telefonu Nr. 8 683 86541, el. paštu laukyme@gmail.com.