Kviečiame skaityti rašytojos Aldonos Ruseckaitės knygas

Poetė, rašytoja, muziejininkė Aldona Ruseckaitė tikrai gerai pažįstama Zarasų miesto skaitytojams, nes dalyvavo ne viename literatūros susitikime. Ji studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą Vilniaus universitete, vėliau dėstė lietuvių kalbą, vadovavo Maironio literatūros muziejui. Yra pelniusi daugybę apdovanojimų tiek už muziejinę, tiek už literatūrinę veiklą. 2016 metais apdovanota Vyriausybės kultūros ir meno premija. Jūsų dėmesiui dvi populiarios autorės knygos, šiltais žodžiais dedikuotos Zarasų bibliotekos skaitytojams. Jas padovanojo bibliotekos bičiulis, kunigas Justas Jasėnas.

Knygoje „Per žarijas“ Aldona Ruseckaitė, 30 metų vadovavusi Maironio lietuvių literatūros muziejui, pasakoja apie muziejininkystės kasdienybę. Ilgametė muziejaus vadovės patirtis iš tiesų atrodo kaip ėjimas per žarijas. Nedidelės apimties tekstuose, kai kur primenančiuose mažas noveles, autorė pasakoja ir su lengva ironija, ir lyriškai. Pasakojimuose – autentiški susitikimai su lietuvių rašytojais, žūtbūtinis užsispyrimas, minant valdininkų slenksčius ir įveikiant biurokratijos mašiną. Tekstai įtaigūs ir  įtraukia skaitantįjį kaip dokumentika.

Knygoje „Padai pilni vinių“ prozininkė atveria duris į lietuvių poetės Salomėjos Nėries gyvenimą. Biografinis romanas pasakoja dramatišką poetės gyvenimo istoriją ir atskleidžia jos būdą. Autorė atkuria ne tik žinomas poetės gyvenimo detales, kūrybinį kelią, meilės ryšius, mokytojavimą, bet ir kuria jautrų, įtikinamą, tikrais faktais pagrįstą kūrėjos portretą. Knygoje Salomėja Nėris – moteris, motina, mylimoji, poetė, kuri jaučia, išgyvena, kovoja, bijo suklysti, blaškosi.

Parengė Jolanta Lementauskienė

Nuotraukos Inesos Dumbravienės