Kviečiame švęsti tradicinę Lietuvos bibliotekų savaitę

22-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė dedikuota tvarumo temai. Kas yra tvari biblioteka, kada biblioteką galima įvardinti kaip tvarią, kodėl bibliotekininkams ir bibliotekų bendruomenei ši tema yra svarbi? Visi atsakymai balandžio 23–29 dienomis, kai šalies bibliotekininkai kviečiami dalyvauti profesinėse iniciatyvose, o skaitytojai – kultūros renginiuose tiek savo bibliotekoje, tiek virtualiose erdvėse.

Kviečiame susipažinti su Nacionalinės bibliotekų savaitės programa Zarasų viešojoje bibliotekoje ir aktyviai dalyvauti.

• Individualūs skaitmeninio raštingumo mokymai senjorams. Konsultacijas teiks Inesa Dumbravienė, bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene. Registracija tel. 8 66200667
  • Individualūs mokymai bibliotekos vartotojams: elektroninis katalogas, leidinių užsakymas, rezervavimas, grąžinimo termino pratęsimas, portalo www.ibiblioteka.lt pristatymas. Mokymus ves Saulė Pelekienė, Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja. Registracija tel. 8 385 52386 arba el. p. saule.pelekiene@zarasubiblioteka.lt
  • Balandžio 25 – 29 d. 10 – 19 val. Abonemente įsegamo ženkliuko su Ukrainos simbolika dirbtuvės. Paveiksliuko autorė Gintarė Laurikėnienė.
  • Interaktyvus kryžiažodis „…nuo papiruso iki bibliotekos“ www.zarasubiblioteka.lt ir bibliotekos Facebook paskyroje.
  • Balandžio 26 – gegužės 31 d. Skaitykloje kraštietės Jolitos Kazulėnienės dailės darbų paroda „Spalvota kasdienybė“.
  • Balandžio 27 d. 15.30  val. renginių salėje Zarasų Fausto Latėno meno mokyklos moksleivių koncertas „Žiedai, žiedai…“ Muzikiniai sveikinimai bibliotekininkams.
  • Balandžio 28 d. 17 val. Bibliotekos renginių salėje Juozo Urbšio knygos „Lietuva lemtingaisiais 1939 –1940 metais. Atsiminimai“ pristatymas. Dalyvauja istorikas Ignas Kapleris.
  • Abonemente interaktyvios knygos apie vaistininkę, žolininkę, etnografę, habilituotą gamtos mokslų daktarę Eugeniją Šimkūnaitę pristatymas.

Viešosios bibliotekos struktūriniuose padaliniuose

• Balandžio 15 – 30 d. Ligoninės bibliotekoje literatūros paroda „Nesenstanti ir neįveikiama, nugalinti laiką yra knyga“.
  • Balandžio 20 – 23 d. Salako bibliotekoje literatūros ir nuotraukų paroda „Biblioteka – erdvė susitikimams, pažinimui ir kūrybai“.
  • Balandžio 22 – 29 d. Antalieptės bibliotekoje edukacinis užsiėmimas „Aplankyk biblioteką“.
  • Balandžio 22 – 30 d. Dusetų K. Būgos bibliotekoje kompiuterinių piešinių paroda „Ateities biblioteka“.
  • Balandžio 22 d. 14 val. Vaikų dienos centre „Draugai“ diskusija, garsiniai skaitymai „Kas yra vaikų knygų klubas?“.
  • Balandžio 23 d. 11 val. Sadūnų bibliotekoje literatūros popietė „Knyga – tylus ir patikimas draugas“.
  • Balandžio 23 d. 12 val. Smalvų bibliotekoje edukacinis užsiėmimas „Gamtosaugos idėjos vaikų piešiniuose“.
  • Balandžio 23 d. 12 val. Smalvų bibliotekoje edukacinis užsiėmimas „Gamta mūsų namai rūšiuokime kartu“.
  • Balandžio 23 d. 15 val. Salako bibliotekoje skaitmeninio raštingumo pamokėlė „Atrask interneto galimybes bibliotekoje“, bibliotekos paslaugų pristatymas visoms skaitytojų grupėms.
  • Balandžio 25 – 30 d. Turmanto bibliotekoje literatūros paroda „Knygos – tai smagybė“.
  • Balandžio 26 d. Degučių bibliotekoje virtuali viktorina Degučių bibliotekos Facebook profilyje „Trys klausimai – trys atsakymai“.
  • Balandžio 26 d. Baibių bibliotekos Facebook paskyroje virtuali fotografijų paroda „Mano mylimiausia vaikystės knyga“.
  • Balandžio 26 d. 16 val. Samanių bibliotekoje literatūros popietė „Kaimo biblioteka mūsų gyvenime“.
  • Balandžio 29 d. 16 val. Turmanto bibliotekoje literatūros popietė „Knygų karalystėje“.