Kviečiu arbatos Mokytojus

„Kviečiu arbatos“ – spalvinga tekstilės rankdarbių parodėlė, eksponuojama Vaikų literatūros skyriuje edukacinėje erdvėje. Ekspozicijos autorės – Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos būrelio „Dovanėlių dirbtuvėlės“ dalyvės, 7 c klasės moksleivės Goda, Dina, Gabija, Sintija, Ina, Airida, Irina ir Auksė. Būrelio vadovė ir įvairiausių idėjų autorė technologijų mokytoja Stanislava Daunaravičienė.

Darbeliai sukurti taikant dar senovės Egipte žinomą aplikacijos techniką, kuria ir lietuviai nuo neatmenamų laikų puošdavo savo rankdarbius – rūbus, apdangalus, namų apyvokos daiktus. Dekoruojant šiuo būdu iš giminingo ar visiškai kitokio audinio iškerpamos detalės ir prisiuvamos prie gaminio. Manoma, kad ši technika kilo iš skurdo lopant drabužius, o vėliau virto atskira ekstravagantiška meno šaka. Amžiams bėgant keitėsi raštai, motyvai, spalvų koloritas, tobulėjo technika. Dabar aplikacija – rankomis kuriamas stebuklas.

Kviečiame aplankyti darbščių ir kūrybingų moksleivių rankomis sukurtų darbelių, kurių aplikacijose vienspalviai ir raštuoti arbatinukai bei puodukai parodėlę skirtą Tarptautinei mokytojų dienai paminėti.

Zina Černovienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Inesos Dumbravienės

Parašykite komentarą