Laisvas skrydis. Lietuva

Vasario 16-oji – nacionalinė Lietuvos šventė, skirta 1918-aisiais Lietuvos Tarybos signatarų pasirašytam Lietuvos nepriklausomybės aktui paminėti. Šį svarbų dokumentą pasirašė 20 signatarų. Ši istorinė data Lietuvoje minima kasmet. Prieš 99 metus, 1918-ųjų vasario 16-ąją – Lietuvos Taryba Vilniuje paskelbė atkurianti nepriklausomą, demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniuje. Po ilgos okupacijos Lietuva buvo vėl įrašyta į pasaulio žemėlapį.

Tokiu apibrėžimu apie vasario 16-osios įvykį bibliotekininkė pristatė Zarasų vaikų dienos centro ,,Draugai“ vaikams. Ji vaikus pakvietė dalyvauti edukaciniame užsiėmime ,,Laisvas skrydis. Lietuva“. Užsiėmimo metu vaikai ,,skrajojo“ po Lietuvos žemėlapį. Ji – vaikų akimis – tai didelė ir didi šalis. Žemėlapyje suradę savo gimtąjį miestą, vaikai ėmėsi atsakingo darbo – nuspalvinti trimis spalvomis atspausdintą ant balto popieriaus lapo Lietuvos žemėlapio šabloną. Spalvinant, buvo prisimintos Lietuvos vėliavos spalvos ir jų reikšmė. Džiugu, kad vaikai žino ir niekada jau nepamirš.

Nuspalvinus ,,Lietuvos žemėlapį“, priklijuojamas ant jo baltas paukštis. Tai – laisvės simbolis, darnos ir vienybės paukštis sklandantis po Lietuvą…

Nijolė Pilac

Ligoninės padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos autorės ir Juditos Padvaiskienės

Parašykite komentarą