Laisvė švęsti

Laisvė – aukščiausias tautos gėris. Tam, kad mes būtume savimi, kad tauta, valstybė. Laisvė dirbti savo mylimą darbą! Laisvė turėti svajonių vasaras! Laisvė keliauti! Laisvė švęsti! Tokiomis mintimis buvo pradėtas Laisvės gynėjų dienos minėjimas prie Zaraso ežero apžvalgos rato. Bendradarbiaudamos Zarasų kultūros, švietimo įstaigos ir organizacijos, sukūrė jaukų Sausio 13-osios minėjimą.

Renginyje dalyvavo Sausio 13-osios įvykių dalyviai, Laisvės gynėjai, zarasiškiai, miesto svečiai. Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas džiaugėsi bendryste, linkėjo būti vieningiems, mylėti ir gerbti vieni kitus, branginti galimybę gyventi laisvoje ir nepriklausomoje valstybėje.

Seimo nario Algimanto Dumbravos vardu sveikinusi Regina Račkauskienė kalbėjo, kad Lietuvos žmonės parodė ryžtą ir susitelkimą gindami atkurtą Lietuvos Nepriklausomybę. Pasak A. Dumbravos, žuvusiųjų atminimas įpareigoja mus su meile ir kantrybe dirbti mūsų šalies labui. Nuo kasdienių darbų ir pastangų priklauso ne tik dabartis, bet ir būsima Lietuvos ateitis.

Ceremonijos metu nuaidėjo trys pagarbos salvės, kurias atliko Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 508 pėstininkų kuopos kariai. Literatūrinę – muzikinę kompoziciją parengė Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos gimnazistai (režisierė Gražina Karlaitė).

Skambėjo širdį glostančios patriotinės dainos, kurias atliko Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokiniai (vadovas Gražvydas Gasparavičius). Vyrų ansamblis Rytis Biveinis, Deividas Guogis, Tautrimas Jankauskas, Dominykas Leleika, Armandas Stunžėnas kartu su visais zarasiškiais dainavo Erikos Masytės legendinį kūrinį „Laisvė“. Savo kūrybos dainas pristatė: Diana Boriak, Gilmė Dainytė „13-oji naktis“, solistė Adrija Zavackaitė „Patrankos šūvis“, Danielius Babkovas „Sausio 13“; Emilija Vaitkutė ir Emilija Venediktovaitė „Broli, neverk”.

Degė atminimo aukuras. Šauliška koše ir arbata vaišino Zarasų šaulių 907 kuopos „Vytis“ šauliai su vadovu Algirdu Guogiu. Šiltai, jaukiai ir nuoširdžiai praėjo 31-osios tragiškų, mūsų laisvę subrandinusių įvykių metinės. Ačiū visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems prie minėjimo organizavimo.

Inesa Dumbravienė,

Viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene

Nuotraukos autorės

Parašykite komentarą