Laukdami Velykų margino Kitaip

Artėja viena iš svarbiausių pavasario švenčių – Velykos. Ji švenčiama daugelyje pasaulio šalių pavasarį ir simbolizuoja apie Jėzaus Kristaus prisikėlimą ir gamtos nubudimą. Šią šventę daugelis žmonių švenčia su džiaugsmu ir šventine nuotaika.

Viena iš pagrindinių Velykų tradicijų yra kiaušinių dažymas. Kiaušiniai simbolizuoja naują gyvenimą ir prisikėlimą, todėl jie yra svarbus elementas šventės metu. Velykos ypatinga šventė ypač vaikams! Daugeliui vaikų Velykos asocijuojasi su smagiais ir linksmais žaidimais, dovanomis, ir, žinoma, kiaušinių marginimu.

Yra įvairių būdų, kaip galima dažyti ir marginti kiaušinius Velykoms: natūraliais dažais, vašku, dekupažo technika, augalais, skutinėjant ornamentus. Ruošiantis šventei namų aplinką taip pat svarbu papuošti. Įvairiausių dekoracijų galima pasigaminti iš tekstilės, medžio, metalo, natūralių gamtos medžiagų ir iš netradicinių medžiagų taikant įvairias technologijas.

Kovo 18 dieną bibliotekoje lankėsi Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos II b klasės moksleiviai. Jie dalyvavo edukacinėje veikloje „Margučiai Kitaip“. Ir išbandė dvi technologines veiklas – konstravimą LaQ konstruktoriais ir piešimą 3D pieštukais. Šiomis technologijomis, pasitelkę kūrybiškumą kūrė margučius. Pirmiausia susipažino su Velykų margučio prasme, sužinojo kokiomis spalvomis dažomi, ką tos spalvos simbolizuoja. Kiekvienas dalyvis nusimargino velykaitį jam patikusiais raštais, spalvotais pieštukais. Vėliau, pagal piešinėlį margino su 3D pieštukais. Atlikę šią užduotį konstravo margučius iš LaQ konstruktorių detalių. Rezultatas pranoko lūkesčius. Prikonstravo didelių ir mažesnių, įvairiausių formų ir spalvų margučių.

Atsisveikino džiaugdamiesi įgytomis naujomis patirtimis, pasigamintomis Velykų dekoracijomis, puikiai praleistu laiku bibliotekoje.

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos aut. ir Nijolės Pilac

Parašykite komentarą