Laukiu iš žvaigždės stebuklo

Gruodį ir suaugusiųjų ir vaikų akyse įsižiebia linksmos laukimo kibirkštys. Juk reikia tinkamai pasiruošti džiaugsmingai metų pabaigos šventei. Vieną dieną namų duris papuošia žėrintis advento vainikas, atsiranda eglutė. Netrukus ant tvirtų žalių šakelių ima suptis spalvoti žaisliukai, saldainiai, obuoliai, kankorėžiai ir kitokios grožybės. Nosį maloniai kutena gvazdikėlių, vanilės ir skanių kepinių kvapai. Slapta vyniojant dovanėles tyliai šiugžda prašmatnus popierius. 

Jau nuo pirmųjų gruodžio dienų ima atrodyti, kad už kampo laukia jaukus šurmulys. Laukimas persmelkia visus. Vieni neria į šurmulio tirštumą, o kiti ieško tylos ir jaukumo. Namo parsineštą puansetiją pastatai prie židinio ir imi tvarkytis. Kai kalėdos pabels į duris, tu jau būsi pasiruošęs jas įsileisti į jaukius ir švarius namus.

Ko iš Kalėdų senio laukia vaikai, ne paslaptis, o ko laukiame mes, suaugusieji? Sveikatos, darnos, meilės, gerumo, dosnumo, vilties, ramybės, kantrybės, artimųjų šilumos, nepažįstamojo šypsenos? Tikėkime ir sulauksime. Aplankykime vargingai gyvenantį kaimyną, draugą ar šiaip pažįstamą. Uždekime ir jo širdyje vilties ugnelę. Tegul švenčių laukimas būna prasmingas.

Skaitytojų aptarnavimo skyriuje esančioje spaudinių parodoje „Laukiu iš žvaigždės stebuklo“ susipažinsite ne tik  su švenčių tradicijomis, sužinosite stalo serviravimo, kambario papuošimo bei įvairių valgių paruošimo receptų. Parodoje gausu grožinių knygų, kurių pavadinimai susiję su Kalėdomis ar angelais.

Jeigu iš nuoširdumo ir gerų žodžių iškeptumėte didelį kalėdinį pyragą, jis švelniai kvepėtų laime, o kiekvienas gavęs po šiltą riekę , pasijustų mylimas ir svarbus šioje žemėje.

Ir štai pagaliau prasideda šventinė pasaka… Tegul ji būna ilga, stebuklinga, kupina malonių staigmenų, skardaus juoko ir smagių išdaigų.

Parengė Aldona Kazlauskienė

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Nuotr. Inesos Dumbravienės

Parašykite komentarą