Lietuviškų žodžių skambesys

Kalbininkas Jonas Jablonskis rašė: „Kalba yra didis, tautos statytas paminklas.“ Lietuvos valstybinė kalba yra lietuvių kalba, viena iš seniausių kalbų pasaulyje, kurią privalome saugoti ir nuolat puoselėti, didinti jos prestižą.

Jau aštuntąjį kartą Lietuvoje ir užsienio šalyse organizuojamos Lietuvių kalbos dienos prisideda prie lietuvių kalbos sklaidos ir jos mokymosi motyvacijos stiprinimo Lietuvoje ir užsienyje, prie lietuvių bendruomenių telkimo užsienio šalyse.

Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vasario 16 d. – kovo 11 d. organizuojamuose Lietuvių kalbos dienoms skirtuose renginiuose aktyviai dalyvauja moksleiviai. Vasario 24 dieną lankėsi Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos IV C klasės moksleiviai su mokytoja Laimute Lumbiene. Jie dalyvavo viktorinoje-žaidime „Lietuviškų žodžių skambesys“. Susiskirstę į „Lietuvos žaibai“ ir „Super kapibaros“ komandas varžėsi interaktyviame žaidime „Žargonai: jaunimo posakiai ir žodžiai“. Daugiau taškų surinko „Super kapibaros“ komanda, nes jos nariai savo namų aplinkoje buvo girdėję daugiau žaidime naudotų žodžių ir žinojo jų bendrinės kalbos atitikmenis. Žaisdami judesio žaidimą „Lietuviški žodžiai ir svetimybės“ su KINECT įranga, dalyviai stengėsi kuo teisingiau juos suskirstyti ir pelnyti daugiau taškų. Šį žaidimą išbandė kiekvienas komandos dalyvis ir džiaugėsi savo rezultatais. 

„Super kapibaros“ komanda surinko daugiau taškų, tačiau svarbiausia – pastangos ir draugystė, meilė lietuvių kalbai.

Zina Černovienė,

Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos autorės

Parašykite komentarą