Linkėjimai – Zebrė

„Linkėjimai – Zebrė“ – antroji suomių autorės Nadjos Sumanen knyga, skirta jaunimui. Debiutiniame ir prestižinėmis premijomis apdovanotame paauglių romane „Rembo“ rašytoja pasakojo apie bręstantį jaunuolį, kovojantį ne tik su savimi bet ir su mamos liga. „Linkėjimai – Zebrė“ kviečia skaitytojus į pažintį su šešiolikmete mergina Iris.

Iris yra paauglė, kuri turi viską. Jos šeima gyvena gerai, merginai sekasi mokykloje ir užklasinėje veikloje. Tačiau Iris stokoja gyvenimo džiaugsmo. Ji abejinga ir skeptiška. Iris tarsi nepasiekia amžini tėvų barniai ir tai, kad brolis žaloja save narkotikais. Nepaliečia ir bendraamžių problemos. Pamažu Iris tolsta nuo pasaulio, ją vis labiau užvaldo abejingumas, nenoras keltis, veikti, mokytis, susitikti su draugais. Net ir psichologė nesužadina noro išsipasakoti.

Vienintelis dalykas, kuris Iris sukelia bent kažkokį jausmą yra skausmas. Tačiau vieną dieną mergina peržengia ribą ir įprotis žalotis išaiškėja. Atrodytų toks siužeto vingis supurtys šeimą, tačiau mama per daug susirūpinusi grožio procedūromis ir dietomis, o tėtis tiesiog nežino, kaip prieiti prie savo dukros. Viską pakeičia netikėtai aptiktas daiktas. Senas fotoaparatas sudomina Iris ir per fotoobjektyvą mergina į pasaulį pradeda žiūrėti kitaip. Nuotrauka po nuotraukos ir pasaulis prisipildo spalvų. Pamažu Iris užmezga naujas draugystes ir pradeda įžvelgti netobulumo grožį.

Nadja Sumanen jaunimui skirtuose romanuose puikiai jaučia pagrindinius veikėjus. Knygoje „Linkėjimai – Zebrė“ aptiksite daug šių dienų aktualijų: tėvų užmirštus vaikus, kurie, regis, viską turi ir dėl to jų problemos tampa tarsi nematomos; vienatvę; silpnus šeimos ryšius. Daug problemų bus pažįstamos tiek paaugliams, tiek suaugusiems.

Knygą galite rasti ir užsisakyti Vaikų literatūros skyriuje.

Linkėjimai – Zebrė : [romanas] / Nadja Sumanen. – Vilnius : Gelmės, 2020. – 239, [1] p.

https://ibiblioteka.lt/metis/publication?q=uwt0zapnm

Parašykite komentarą