Literatūrinė kelionė su nauja knyga „Kitas ežero krantas“

Šeštadienio rytą Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos jaunieji skaitytojai – Julius, David, Andrea, Vladislav, Darija ir Nataša su mama Renata, leidosi į ypatingą literatūrinę kelionę. Ši kelionė prasidėjo nuo naujos knygos „Kitas ežero krantas“ apžvalgos.

Rašytojos Raimondos Razbadauskienės kūrinys pasakoja jaudinančią istoriją apie du jaunuolius, Aušrinę ir Laimį, gyvenančius skirtinguose ežero krantuose. Jų kasdienybė, draugystės pradžia, svajonių išsipildymas ir ryšys su artimaisiais bei gamta – tai temos, kurios nepaliks abejingų. Knyga pasižymi jautrumu ir jaukumu, o nuostabiomis iliustracijomis ją praturtino dailininkė Ieva Zalepugaitė.

Jaunieji skaitytojai kartu su knygos personažais iš skirtingų ežero pakrančių žvelgė į ežero vandenį, stebėjo jo kismą ir svaidė akmenėlius. Jie rašė laiškus, jausdami susirašinėjimo džiaugsmą, ir žvejojo butelius su laiškais. Vaikai spėliojo, ar knygos personažai susitiks, ir jautė empatiją ratuose sėdinčiai, bet optimizmo neprarandančiai Aušrinei bei svajokliui Linui. Piešiniuose akvarele liejo tai kas juos labiausiai sujaudino.

Ši literatūrinė kelionė buvo ne tik pažintis su nauja knyga, bet ir gili emocinė patirtis, suartinusi vaikus su literatūra, gamta ir tarpusavyje. Tokios veiklos skatina jaunuosius skaitytojus giliau suvokti literatūros grožį ir reikšmę, ugdo empatiją bei kūrybingumą.

Kviečiame vasaros atostogas praleisti su knyga!

Zina Černovienė, Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos autorės