Literatūros paroda „Moteris, tas amžinas švelnumas…“

Paviršutiniška ir lengvabūdiška, lyriška ir romantiška, sudėtinga ir prieštaringa, naivi ir paprasta, tyra arba nuodėminga, intelektuali, vitališka, protinga, siekianti užsibrėžtų tikslų… Tokia įvairialypė gali būti moteris literatūroje. Įvairių šalių rašytojai siekia savo kūriniuose pažvelgti į moters sielą, mėgina atskleisti jos psichologiją, sukurti situacijas, kuriose moteris galėtų suvaidinti įvairiausius gyvenimo teatre jai skirtus vaidmenis.

Visą kovo mėnesį populiariausi ir skaitomiausi romanai apie moteris Viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje bibliotekininkių parengtoje parodoje. Čia rasite Nobelio premijos laureato Ohran Pamuk romaną apie meilę ir mirtį, apie Rytus ir Vakarus, apie modernybę ir tradiciją  „Moteris raudonais plaukais“. Arba Marie Benedict pagal tikrą istoriją sukurtą bestselerį „Vienintelė moteris kambaryje“, pasakojantį neįtikėtiną talentingos aktorės ir savamokslės išradėjos istoriją. Detektyvų mėgėjoms – Vokietijoje skaitomiausios detektyvinių istorijų autorės Nele Neuhaus knyga „Moteris, kurios nekentė“. O štai, jei esate šventeiva ar šiaip teisuolė, žinanti, kaip derėtų elgtis kiekvienoje situacijoje, Birutės Jakučionytės knygos „Moteris iš raudonos audi“ geriau net neimkite į rankas…  Rinkitės iš daugelio Jums siūlomų kūrinių sau tinkamiausią.

Skirkite laiko sau ir pasinerkite į skaitymo malonumų jūrą. Kad nepasiklystumėte tarp puslapių, dovanų gausite skirtukus, kuriems savo piešinukus mielai padovanojo dailininkė ir knygų iliustratorė Gintarė Laurikėnienė.

Maloniai laukiame Jūsų Skaitytojų aptarnavimo skyriuje.

Jurga Sagadinaitė,

Zarasų r. sav. viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotr. Inesos Dumbravienės