Mano kalėdinis žaisliukas

Zarasų viešosios bibliotekos bibliotekininkė, apsilankiusi Zarasų vaikų dienos centre „Draugai“ pakvietė susirinkusius pokalbiui apie adventą, šv. Kalėdas ir į kūrybinį užsiėmimą „Mano kalėdinis žaisliukas“. Kiekvienas pokalbis ar užsiėmimas yra pradedamas nuo knygučių pasidalijimo, vartymo. Šį kartą knygutės buvo linksmos, nes galima buvo jomis skambinti varpeliais, muzikalios, nes paspaudus knygoje esantį mygtuką nuskambėdavo muzika, kalbančios, nes garsu skaitė eilėraštį „Senelės pasaka“.

Vaikai buvo nusiteikę rimtam pokalbiui apie adventą. Jie žinojo, kas yra adventas ir adventinis vainikas. Paminėjus žodį „pasninkas“, nesuprato žodžio reikšmės. Tokio žodžio dar nėra girdėję.

Pasninkas – tai susilaikymas nuo mėsiškų valgių ir nuo sotaus ar prabangaus maisto. Lietuvoje susilaikymas nuo mėsiškų valgių tradiciškai vadinamas tiesiog pasninku, o griežtesnė pasninko forma buvo vadinama „juodu“ arba „sausu“ pasninku. Besilaikantieji tokio pasninko, ne tik atsisako vartoti bet kokius gyvulinės kilmės produktus, bet dar radikaliau – valgo tik juodą duoną, užsigerdami vandeniu. Ankstyvojoje krikščionybėje visas gavėnios laikas buvo pasninko laikas, o taip pasninkas privalomas Pelenų trečiadienį ir Didįjį penktadienį.

Trumpai susipažinę apie žodžio „pasninkas“ reikšmę, vaikai kibo į kūrybinių minčių ir darbų gūsį. Buvo kuriami iš kartono apvalūs žaisliukai, dekoruojant juos baltomis popierinėmis servetėlėmis.

Pagauti šventiško įkvėpimo, edukacijos dalyviai pagamino daugiau nei du žaisliukus.

Kalėdiniais žaisliukais galima puošti ne tik eglutę, bet ir įdomesnę, miške rastą niekam nereikalingą šaką. Šventiškai papuošta Zarasų vaikų dienos centras „Draugai“ užsiėmimų erdvė dar ilgai džiugins ne tik vaikus.

Nijolė Pilac

Zarasų viešosios bibliotekos Ligoninės padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Autorės nuotraukos

Parašykite komentarą